29 września nakładem GAD Records ukażą się dwa kolejne albumy w serii reedycji płyt Władysława Komendarka, jednego z najciekawszych i najpopularniejszych polskich twórców muzyki elektronicznej.

„Hibernacja nr 1” to trzeci album Komendarka z autorskim materiałem, jaki ukazał się na płycie winylowej w 1990 roku. Nigdy wcześniej nie był dostępny na płycie CD – aż do teraz, kiedy powraca zremasterowany z oryginalnej taśmy studyjnej i wzbogacony o dwa nagrania dodatkowe. Jednym z nich jest koncertowa wersja utworu tytułowego, zaś drugim – pełna, zaskakująca wersja „Symfonii istnień”. Kompozycja, która na winylowej płycie trwała pięć minut, tutaj została zaprezentowana w pełnej, trwającej ponad dwadzieścia minut odsłonie.

„Fruwająca lalka” ukazała się na płycie CD w 1991 roku i prezentowała dość zaskakujące oblicze artysty – w pierwszej części płyty nie zabrakło krótszych, przebojowych, piosenkowych wręcz form. Dawno wyprzedany album powraca w zremasterowanej formie i z jednym utworem dodatkowym: „Podziemne miasto”, będące jedną z najbardziej udanych suit Komendarka, jakie stworzył w latach 90.

Moje archiwum to 25 kilometrów taśm, które teraz digitalizuję – przyznaje Komendarek. I po tej deklaracji można być pewnym, że to nie koniec płyt artysty w katalogu GAD Records. Na 2018 r. planowane są wznowienia albumów „Powrót z materii międzygwiazdowej” i „Szafirowa chimera”, a także – wybrane z owych 25 kilometrów taśm – niepublikowane wcześniej nagrania.

Komendarek