W latach 70. wypełniali największe sale koncertowe, a ich płyty sprzedawały się w potężnych nakładach. Po czterech latach od wyprzedanego koncertu w Łodzi wracają do Polski – tym razem na ekskluzywny koncert w ramach chorzowskiego Vinyl Festiwal.

Jazz Q, założone w Pradze w 1964 roku przez Martina Kratochvila, zaczynało jako zespół akustyczny, eksploatujący meandry modern jazzu. Od początku lat 70. grupa jednak zaczęła coraz mocniej flirtować z bluesem i rockiem progresywnym, stając się w końcu najważniejszym przedstawicielem jazz-rocka w Czechosłowacji. W 2013 roku grupa powróciła na scenę z premierowym albumem „Znovu”, pokazując, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

W Chorzowie Jazz Q zagra 18 maja 2018 r. w kompleksie Sztygarka. Specjalnie na Vinyl Festiwal muzycy przygotowali wyjątkowy koncert, organizowany w ramach obchodów dziesięciolecia wytwórni GAD Records, polskiego wydawcy zespołu. Martin Kratochvil i koledzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z całego swojego dorobku – od tytułowego tematu z albumu „Pozorovatelna” po kompozycje z najnowszego albumu „Talisman”. Przed koncertem odbędzie się spotkanie autorskie z Martinem Kratochvilem, który opowie o licznych przygodach muzyka w Czechosłowacji. Zapraszamy!

18 maja 2018 r., 19:00
Chorzów, Sztygarka
Jazz Q
bilety: 35 zł (Ticketportal oraz w kasie Sztygarki)

Jazz Q (fot. Petr Vorel)