Już 10 maja w Chorzowie startuje pierwszy Vinyl Festival. Wyjątkowe wydarzenie, w ramach którego znajdzie się także miejsce dla artystów GAD Records!

15 maja o godzinie 18:00 w Chorzowskim Centrum Kultury spotkanie z Józefem Skrzekiem i Michałem Wilczyńskim pod hasłem „Wojna Światów – następne stulecie”. Będzie o filmie, o działalności artysty w tamtych czasach, a także wyjątkowej okładce płyty, drukowanej na lewych stronach kopert innych płyt, m.in. Bractwa Kurkowego, Violetty Villas czy kroniki festiwalu w Kołobrzegu. Przynieście swoje egzemplarze – porównamy! Wstęp wolny.

Tego samego dnia o 16:00 i 18:00 w Kinie Grajfka projekcje filmu „Wojna światów – następne stulecie”. Wstęp 5 zł.

Dzień później, 16 maja, w Sztygarce zagra projekt Leszka Windera Czarny Pies – w składzie m.in. Jerzy Piotrowski! Bilety kosztują 30 zł.

To zaledwie drobny wycinek atrakcji, jakie czekają na Was w Chorzowie. Na festiwalu wystąpią jeszcze m.in. Ray Wilson i The Steepwater Band, w sobotę 13 maja odbędzie się giełda płyt winylowych, a 15 maja o 13:00 w chorzowskim Muzeum będzie miał miejsce wernisaż wystawy „Truskawkowe pola na zawsze”, poświęconej psychodelicznemu fenomenowi The Beatles.

Zapraszamy!