23 czerwca Józef Skrzek wystąpi w chorzowskim Planetarium Śląskim na wyjątkowym, solowym koncercie połączonym z projekcją nieba. To jedyna w swoim rodzaju, ostatnia okazja, by zobaczyć artystę w tym miejscu z gwiazdami wygenerowanymi przez analogowy projektor Zeissa.

Józef Skrzek, jeden z najbardziej twórczych i wciąż poszukujących muzyków na polskiej scenie, doskonale czuje się zarówno w skórze rockmana (prowadząc od lat legendarne SBB), występując w kościołach z recitalami organowymi czy odkrywając nowe wymiary muzyki elektronicznej w unikatowych przestrzeniach. W Planetarium Śląskim występuje od 35 lat, zapraszając do tego wyjątkowego atelier wykonawców z całego świata (grali tu m.in. Colin Bass z zespołu Camel, Michał Banasik, Misha Ogorodov czy współpracujący z Tangerine Dream Steve Schroyder). Regularnie powraca też do występów solowych, proponując słuchaczom wyjątkowe spotkania z analogowymi syntezatorami. Kilka z tych występów udokumentowano płytami (m.in. „Podróż w krainę wyobraźni”, „La Tempete”), ale zawarta na nich muzyka to tylko część tego niezwykłego spektaklu z prawdziwymi gwiazdami w roli głównej!

Od lipca rozpocznie się wielka przebudowa i modernizacja Planetarium Śląskiego, w ramach którego zostanie m.in. wymieniona aparatura do projekcji nieba. Dlatego koncert, jaki Józef Skrzek zagra 23 czerwca 2018 r. będzie ostatnią i naprawdę niepowtarzalną okazją, by sięgnąć wraz z artystą gwiazd.

„Analogowe niebo” Józef Skrzek dedykuje pamięci zmarłego w 2017 roku Mishy Ogorodova, doskonałego artysty z St. Petersburga, który dzielił z Józefem muzyczne fascynacje i zamiłowanie do syntezatorów Mooga.

Organizatorem koncertu jest agencja 3WWW.

Koncert Józefa Skrzeka „Analogowe niebo”
Chorzów, Planetarium Śląskie, Park Śląski, ul. Planetarium 1
23 czerwca 2018 r., godzina 19:00
bilety w cenie 45 zł do kupienia via Ticketmaster.pl (także w punktach naziemnych)

Analogowe Niebo