Wydawało się, że sympatyków twórczości Krzysztofa Komedy nie sposób zaskoczyć nieznanymi nagraniami. A jednak. Muzyka z „People Meet and Sweet Music Fills the Heart” dostępna dotąd była na w postaci małych fragmentów wyciągniętych bezpośrednio z filmu, z zakłócającymi niekiedy odbiór dialogami. Teraz jedna z najpiękniejszych ścieżek dźwiękowych legendarnego kompozytora powraca w pełnej formie, zmiksowana i zremasterowana na nowo z oryginalnych taśm.

Szalona, awangardowa komedia utrzymana w duchu Nowej Fali to dziś dzieło kultowe. Miłosnym przygodom poszczególnych bohaterów towarzyszy wyrazista, mocno zróżnicowana muzyka Krzysztofa Komedy. Choć motyw przewodni filmu to liryczna, subtelna melodia fortepianu wykonywana z towarzyszeniem sekcji smyczkowej, to podstawą ścieżki są tematy czerpiące całymi garściami z koncepcji łączących jazz i muzykę latynoską – kaskady przeszkadzajek, swingujące flety i nastrojowe wokalizy tworzą klimat, jakiego nie ma żadna inna muzyka filmowa Komedy.

„People Meet and Sweet Music Fills the Heart” ukaże się na CD 29 września w wysoko ocenianej przez krytyków i fanów serii filmowej GAD Records (w której ukazały się m.in. nagrania Włodzimierza Nahornego z filmu „Zapach psiej sierści”). Materiał z oryginalnych taśm został wzbogacony o niewykorzystane w filmie nagrania dodatkowe. W książeczce znalazł się krótki esej na temat muzyki oraz fotosy. Okładka została oparta na rzadkim, włoskim plakacie kinowym filmu. W planach także edycja winylowa tego materiału.

Krzysztof Komeda - People Meet and Sweet Music fills the Heart