GAD Records » Aktualności http://gadrecords.pl Sat, 25 Feb 2017 18:35:20 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.2.12 PREMIERA! Legendy polskiego jazzu w nieznanej odsłonie! http://gadrecords.pl/news/premiera-legendy-polskiego-jazzu-w-nieznanej-odslonie http://gadrecords.pl/news/premiera-legendy-polskiego-jazzu-w-nieznanej-odslonie#comments Fri, 24 Feb 2017 08:56:53 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6554 Dzisiaj premiera kolejnej płyty w katalogu GAD Records. Tym razem sięgamy do niezwykle obfitej skarbnicy polskiego jazzu i prezentujemy materiał wyjątkowy. Polish Jazz Quartet w wydaniu big-bandowym. Kwartet pod wodzą Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Wojciecha Karolaka działał zaledwie kilka lat, ale zdążył zapisać się na stałe w świadomości fanów wybitnym albumem zrealizowanym w serii Polish […]

Artykuł PREMIERA! Legendy polskiego jazzu w nieznanej odsłonie! pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
Dzisiaj premiera kolejnej płyty w katalogu GAD Records. Tym razem sięgamy do niezwykle obfitej skarbnicy polskiego jazzu i prezentujemy materiał wyjątkowy. Polish Jazz Quartet w wydaniu big-bandowym.

Kwartet pod wodzą Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Wojciecha Karolaka działał zaledwie kilka lat, ale zdążył zapisać się na stałe w świadomości fanów wybitnym albumem zrealizowanym w serii Polish Jazz. To jednak tylko jedno oblicze tej wyśmienitej formacji. Zespół współpracował także w Polskim Radiu ze Studiem M-2, niecodziennym projektem nagraniowym bez stałego składu osobowego. Z towarzyszeniem powstających ad hoc w ramach studia big-bandów lub pojedynczych sekcji dętych Polish Jazz Quartet zrealizował szereg doskonałych, niezwykle kolorowych nagrań, które jednak – poza kilkoma prezentacjami radiowymi – nie doczekały się nigdy szerszej prezentacji. Czas to zmienić.

Na program płyty „Polish Jazz Quartet meets Studio M-2″ składa się 12 nagrań zarejestrowanych w latach 1964-66. To wielowymiarowy, pięknie swingujący jazz pełen zaskakujących rozwiązań brzmieniowych. Oprócz autorskich kompozycji Ptaszyna Wróblewskiego i Karolaka w programie płyty znalazło się także kilka przedwojennych szlagierów zaaranżowanych niczym klasyczne standardy jazzowe zza Oceanu! W książeczce obszerne wspomnienia lidera zespołu, który opowiada m.in. o tym, czemu nie wolno opuszczać sesji nagraniowych własnych partytur.

CD można kupić od dzisiaj w sklepach w całej Polsce, a także bezpośrednio u nas. Limitowana wersja winylowa ukaże się wiosną (już w tłoczni).

Artykuł PREMIERA! Legendy polskiego jazzu w nieznanej odsłonie! pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/premiera-legendy-polskiego-jazzu-w-nieznanej-odslonie/feed 0
Elektroniczna ofensywa zrecenzowana http://gadrecords.pl/news/elektroniczn http://gadrecords.pl/news/elektroniczn#comments Thu, 16 Feb 2017 00:25:08 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6541 Nasza elektroniczna ofensywa z końca stycznia doczekała się pierwszych reakcji dziennikarzy! O „Dźwiękach dalekiego świata” Mikołaja Hertla pisze Dziennik Gazeta Prawna – obszerny wywiad z artystą pióra Wojciecha Przylipiaka do przeczytania także na stronie Dziennika. Albumowi „Halo Wenus” Mateusza Święcickiego miejsce poświęciły tygodniki Polityka (do przeczytania także online) i Do Rzeczy – w obu album […]

Artykuł Elektroniczna ofensywa zrecenzowana pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
Nasza elektroniczna ofensywa z końca stycznia doczekała się pierwszych reakcji dziennikarzy!

O „Dźwiękach dalekiego świata” Mikołaja Hertla pisze Dziennik Gazeta Prawna – obszerny wywiad z artystą pióra Wojciecha Przylipiaka do przeczytania także na stronie Dziennika. Albumowi „Halo Wenus” Mateusza Święcickiego miejsce poświęciły tygodniki Polityka (do przeczytania także online) i Do Rzeczy – w obu album otrzymał 4 gwiazdki (na sześć możliwych). Płyta była także prezentowana w Polskim Radiu (do posłuchania m.in. tutaj).

PS. Zarówno strona GAD Records jak i nasz sklep internetowy doczekają się w tym roku nowych odsłon – dlatego wybaczcie chwilowo nieregularne aktualizacje.

Artykuł Elektroniczna ofensywa zrecenzowana pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/elektroniczn/feed 0
Wesołych Świąt! http://gadrecords.pl/news/wesolych-swiat-8 http://gadrecords.pl/news/wesolych-swiat-8#comments Fri, 23 Dec 2016 10:30:54 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6530 Kochani! Dziękujemy Wam za cały 2016 rok. Dziękujemy że jesteście z nami, słuchacie naszych wydawnictw, komentujecie, chwalicie i ganicie. Życzymy Wam zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych dobrych chwil w Nowym Roku! GAD-y   PS. Wiemy, że ta świąteczna grafika pojawiła się już kilka lat temu – ale jest tak piękna, że […]

Artykuł Wesołych Świąt! pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
Kochani!

Dziękujemy Wam za cały 2016 rok. Dziękujemy że jesteście z nami, słuchacie naszych wydawnictw, komentujecie, chwalicie i ganicie. Życzymy Wam zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych dobrych chwil w Nowym Roku!

GAD-y

 

PS. Wiemy, że ta świąteczna grafika pojawiła się już kilka lat temu – ale jest tak piękna, że nie pozwolimy Wam o niej zapomnieć :)

Artykuł Wesołych Świąt! pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/wesolych-swiat-8/feed 0
Kolędy Józefa Skrzeka na żywo! http://gadrecords.pl/news/koledy-jozefa-skrzeka-na-zywo http://gadrecords.pl/news/koledy-jozefa-skrzeka-na-zywo#comments Wed, 14 Dec 2016 09:42:58 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6526 Polskie Radio Opole zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Z okazji premiery płyty „Kolędy 81-82″, zawierającej pierwszy świąteczny album Józefa Skrzeka, oryginalnie planowany do wydania w czasie stanu wojennego, rozgłośnia w której ten wyjątkowy materiał powstał zaprasza na kolędowy recital Józefa Skrzeka i spotkanie z artystą na antenie radia! Już w najbliższy piątek Józef Skrzek będzie głównym […]

Artykuł Kolędy Józefa Skrzeka na żywo! pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
Polskie Radio Opole zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Z okazji premiery płyty „Kolędy 81-82″, zawierającej pierwszy świąteczny album Józefa Skrzeka, oryginalnie planowany do wydania w czasie stanu wojennego, rozgłośnia w której ten wyjątkowy materiał powstał zaprasza na kolędowy recital Józefa Skrzeka i spotkanie z artystą na antenie radia!

Już w najbliższy piątek Józef Skrzek będzie głównym bohaterem wieczornych audycji Radia Opole. O godzinie 18:00 opowie na antenie radia o powstawaniu tego materiału i wspomnieniach, jakie wiążą się z pracą w studiu Radia Opole – spędził tam przecież potężną ilość godzin, zarówno z SBB, jak i solo (co dokumentują unikatowe, kolorowe zdjęcia z archiwum Radia Opole – do zobaczenia tutaj). Godzinę później, o 19:00, Józef Skrzek zagra wyjątkowy kolędowy recital z towarzyszeniem fortepianu i nieodłącznego Minimooga. Wejściówki na ten występ do zdobycia na antenie Radia Opole i ich Facebooku. Całość będzie także do słuchania przez Internet.

Przypomnijmy, że „Kolędy 81-82″ to znana muzyka w bardzo świeżej (także i dziś) odsłonie: Józef Skrzek jawi się tutaj jako multiinstrumentalista i wykorzystuje analogowe syntezatory Mooga, fortepian, organy piszczałkowe, ale też gitarę basową. Bywa bardzo tradycyjnie, ale bywa też kosmicznie!  Całość zremasterowano z oryginalnych taśm z archiwum Polskiego Radia Opole, a na okładce znalazło się zdjęcie Grażyny Rutowskiej z archiwów NAC. Premiera płyty miała miejsce 9 grudnia, a na krążku znalazło się dokładne odwzorowanie programu planowanego LP:

1. Dzisiaj w Betlejem
2. Ach ubogi w żłobie
3. Anioł pasterzom mówił
4. A wczora z wieczora
5. Bóg się rodzi
6. Narodził się Jezus
7. Cicha noc
8. Przybieżeli do Betlejem
9. Lulajże Jezuniu
10. Gdy się Chrystus rodzi
11. O gwiazdo betlejemska
12. Pójdźmy wszyscy do stajenki
13. Nie godniśmy Panie stanąć

Album do kupienia w sieci Empik, Saturn, Media Markt, dobrych sklepach muzycznych oraz bezpośrednio u nas.

Artykuł Kolędy Józefa Skrzeka na żywo! pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/koledy-jozefa-skrzeka-na-zywo/feed 0
Ostatnie chwile, by kupić… http://gadrecords.pl/news/ostatnie-chwile-by-kupic http://gadrecords.pl/news/ostatnie-chwile-by-kupic#comments Sun, 11 Dec 2016 17:15:18 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6522 …niektóre z naszych wydawnictw. Topnieją stany magazynowe wybranych tytułów. Oto pełna lista: Jerzy Milian – Stratus Nimbus Klan – Nerwy miast Arp Life – Jumbo Jet Andrzej Korzyński – W pustyni i w puszczy Ryszard Sygitowicz – Bez grawitacji Krzysztof Sadowski – Na kosmodromie Jerzy Milian – Rivalen Trzy ostatnie tytuły z tej listy będzie […]

Artykuł Ostatnie chwile, by kupić… pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
…niektóre z naszych wydawnictw.

Topnieją stany magazynowe wybranych tytułów. Oto pełna lista:

Jerzy Milian – Stratus Nimbus
Klan – Nerwy miast
Arp Life – Jumbo Jet
Andrzej Korzyński – W pustyni i w puszczy
Ryszard Sygitowicz – Bez grawitacji
Krzysztof Sadowski – Na kosmodromie
Jerzy Milian – Rivalen

Trzy ostatnie tytuły z tej listy będzie można jeszcze znaleźć w wybranych sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt (dopóki nie wyczerpią się zapasy dystrybutora). W większości wypadków to jednak ostatnia okazja by nabyć te wydawnictwa – płyty Klanu, Arp Life czy Andrzeja Korzyńskiego nie będą wznawiane. Jeśli chcecie zdobyć powyższe tytuły – radzimy się pospieszyć!

Artykuł Ostatnie chwile, by kupić… pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/ostatnie-chwile-by-kupic/feed 0
Kleks zrecenzowany i przedstawiony http://gadrecords.pl/news/kleks-zrecenzowany-i-przedstawiony http://gadrecords.pl/news/kleks-zrecenzowany-i-przedstawiony#comments Mon, 05 Dec 2016 22:34:47 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6516 Już w ubiegłym tygodniu mieliśmy zebrać w jednym miejscu dotychczasowe reakcje mediów na ścieżkę dźwiękową z filmu „Akademia Pana Kleksa”, choć okazało się, że zamiast tego żegnamy naszego kolegę. Dzisiaj wracamy, przeglądamy gazety i sprawdzamy co można było usłyszeć w radiu. „Polityka” pisze o Kleksie zarówno w wersji papierowej (4 gwiazdki), jak i internetowej – […]

Artykuł Kleks zrecenzowany i przedstawiony pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
Już w ubiegłym tygodniu mieliśmy zebrać w jednym miejscu dotychczasowe reakcje mediów na ścieżkę dźwiękową z filmu „Akademia Pana Kleksa”, choć okazało się, że zamiast tego żegnamy naszego kolegę. Dzisiaj wracamy, przeglądamy gazety i sprawdzamy co można było usłyszeć w radiu.

„Polityka” pisze o Kleksie zarówno w wersji papierowej (4 gwiazdki), jak i internetowej – na blogu „Polifonia” Bartka Chacińskiego, który określa naszą płytę mianem jednego z najlepszych nośników pokoleniowej nostalgii, jakie wydał z siebie późny PRL. Całość przeczytacie tutaj.

Na pewno jest to muzyka, która uruchamia wyobraźnię – dodaje Daniel Wyszogrodzki w „Co Jest Grane” Gazety Wyborczej.

Płytę bardzo dogłębnie analizowali prowadzący w radiowej Dwójce audycję „Muzyka w kadrze” Grzegorz Dąbrowski i Mariusz Gradowski. Sprawa dźwiękowych obrazów Andrzeja Korzyńskiego wypełniła niemal połowę programu z 27 listopada, który można posłuchać w każdej chwili na stronie Polskiego Radia. O płycie nie zapomniał także duet Jacek Hawryluk – Bartek Chaciński, którzy w trójkowym „HCH” pokazali najbardziej kosmiczne oblicze tego krążka. Michał Margański w „Radiowym Domu Kultury” przygotował krótki materiał o płycie, w którym można posłuchać wspomnień Andrzeja Korzyńskiego (do posłuchania tutaj). Kompozytor rozmawiał także z Marcinem Kusym z radiowej Jedynki – efekt tego spotkania także można odsłuchać.

A gdyby komuś było mało opowieści o produkcjach GAD Records na radiowej antenie – polecamy jeszcze rozmowę Michała Margańskiego z PR 24 o dźwiękach z kultowych programów

Przypominamy, że wydana przez nas 25 listopada płyta „Akademia Pana Kleksa” nie jest reedycją materiału dostępnego kiedyś na płycie Poltonu i na późniejszych wznowieniach Sony. To świeżo odnalezione i zremasterowane taśmy z oryginalną muzyką ilustracyjną – orkiestrowe pasaże, elektroniczne eksperymenty i kosmiczne disco. CD już dostępne, edycja winylowa w pierwszym kwartale 2017 roku.

Artykuł Kleks zrecenzowany i przedstawiony pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/kleks-zrecenzowany-i-przedstawiony/feed 0
Józef Skrzek i kolędy ze stanem wojennym w tle http://gadrecords.pl/news/jozef-skrzek-i-koledy-ze-stanem-wojennym-w-tle http://gadrecords.pl/news/jozef-skrzek-i-koledy-ze-stanem-wojennym-w-tle#comments Wed, 30 Nov 2016 23:30:31 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6508 W 1981 roku Józef Skrzek rozpoczął pracę nad płytą z wyjątkowymi, świeżymi opracowaniami kolęd i pastorałek. W jej powstawaniu skutecznie przeszkodził stan wojenny, a skończony w 1982 roku album – mimo licznych zapowiedzi prasowych – nie ukazał się nigdy na żadnym nośniku (cztery utwory wydano jedynie na EP). Autorski label Józefa Skrzeka Viator wraz z […]

Artykuł Józef Skrzek i kolędy ze stanem wojennym w tle pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
W 1981 roku Józef Skrzek rozpoczął pracę nad płytą z wyjątkowymi, świeżymi opracowaniami kolęd i pastorałek. W jej powstawaniu skutecznie przeszkodził stan wojenny, a skończony w 1982 roku album – mimo licznych zapowiedzi prasowych – nie ukazał się nigdy na żadnym nośniku (cztery utwory wydano jedynie na EP). Autorski label Józefa Skrzeka Viator wraz z Radiem Opole (i koordynującym całe przedsięwzięcie GAD Records) postanowili z okazji Świąt Bożego Narodzenia przywrócić temu zapomnianemu wydawnictwu należne miejsce.

„Kolędy 81-82″ to znana muzyka w bardzo świeżej (także i dziś) odsłonie: Józef Skrzek jawi się tutaj jako multiinstrumentalista i wykorzystuje analogowe syntezatory Mooga, fortepian, organy piszczałkowe, ale też gitarę basową. Bywa bardzo tradycyjnie, ale bywa też kosmicznie!  Całość zremasterowano z oryginalnych taśm z archiwum Polskiego Radia Opole, a na okładce znalazło się zdjęcie Grażyny Rutowskiej z archiwów NAC. Premiera płyty 9 grudnia (u nas powinna być chwilę wcześniej), a na krążku dokładne odwzorowanie programu planowanego LP:

1. Dzisiaj w Betlejem
2. Ach ubogi w żłobie
3. Anioł pasterzom mówił
4. A wczora z wieczora
5. Bóg się rodzi
6. Narodził się Jezus
7. Cicha noc
8. Przybieżeli do Betlejem
9. Lulajże Jezuniu
10. Gdy się Chrystus rodzi
11. O gwiazdo betlejemska
12. Pójdźmy wszyscy do stajenki
13. Nie godniśmy Panie stanąć

distro-viator-003_skrzek_koledy_81-82

Artykuł Józef Skrzek i kolędy ze stanem wojennym w tle pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/jozef-skrzek-i-koledy-ze-stanem-wojennym-w-tle/feed 0
Dobranoc: Marcin Babko http://gadrecords.pl/news/dobranoc-marcin-babko http://gadrecords.pl/news/dobranoc-marcin-babko#comments Tue, 29 Nov 2016 21:31:07 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6512 Takich wiadomości organizm po prostu nie przyswaja. Bo wciąż nie wydaje się możliwe, żeby Marcina Babko nie było już między nami. Marcin był prawdziwym wulkanem pozytywnej energii. Jako dziennikarz katowickiej „Gazety Wyborczej”, dla której napisał niemal osiem tysięcy tekstów, bardzo przychylnie podchodził do naszych inicjatyw – pisał o naszych pierwszych płytach czy o magazynie „Lizard” […]

Artykuł Dobranoc: Marcin Babko pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
Takich wiadomości organizm po prostu nie przyswaja. Bo wciąż nie wydaje się możliwe, żeby Marcina Babko nie było już między nami.

Marcin był prawdziwym wulkanem pozytywnej energii. Jako dziennikarz katowickiej „Gazety Wyborczej”, dla której napisał niemal osiem tysięcy tekstów, bardzo przychylnie podchodził do naszych inicjatyw – pisał o naszych pierwszych płytach czy o magazynie „Lizard” gdy jeszcze byliśmy jego wydawcą. Pomocny, uśmiechnięty, pełen energii oraz całkowicie odjechanych i niecodziennych pomysłów. Dobrze to widać na przykładzie katalogu jego wydawnictwa Falami, gdzie każda płyta była małym dziełem sztuki. Album Mirka Rzepy zapakował w szary filc. Adama Olesia w gustowny materiał przypominający o korzeniach tego materiału. W pudełkach można było znaleźć lupę do oglądania motyli, mydełko czy talię kart do gry. Piękną inicjatywą było wydanie kompilacji „Sealesia 3″, gdzie wszystkie egzemplarze okładek zostały ręcznie pokolorowane przez dzieci ze śląskich szpitali. Ale nie tylko o opakowanie chodziło – Marcin udokumentował i zachował jako wydawca i dziennikarz bardzo dużą część śląskich i zagłębiowskich zespołów, jakie były aktywne w pierwszych 15 latach nowego wieku. We wszystkich tych projektach dzielnie sekundowała mu towarzyszka jego życia, Marta Frank. I biorąc pod uwagę ich pomysłowość nie zdziwiłem się tak bardzo, gdy pewien czas temu zdobyli serca wielu designerskim… mydłem robionym z węgla – Sadza Soap.

Ostatni raz widziałem się z Marcinem niedługo przed jego wyjazdem do Portugalii. Opowiadał o wspaniałej atmosferze miejsca gdzie zamieszkają i dalszych planach, jakie będzie realizował w Polsce. Przywiózł mi wtedy kilka roczników „Magazynów Muzycznych”, które jemu już nie były potrzebne. Do dzisiaj natykam się w poszczególnych numerach na wycinki z innych gazet, skrawki jego prywatnego archiwum muzycznego. Niestety, nie będziemy już mieli okazji by się spotkać i porozmawiać – Marcin zmarł w niedzielę, 27 listopada.

Marcinie, dzięki za wszystko!

Michał Wilczyński

Artykuł Dobranoc: Marcin Babko pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/dobranoc-marcin-babko/feed 0
Ankieta GAD Records – wyniki (czyli: lepiej późno niż wcale) http://gadrecords.pl/news/ankieta-gad-records-wyniki-czyli-lepiej-pozno-niz-wcale http://gadrecords.pl/news/ankieta-gad-records-wyniki-czyli-lepiej-pozno-niz-wcale#comments Tue, 29 Nov 2016 07:00:03 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6506 W wakacje poprosiliśmy Was o wypełnienie ankiety dotyczącej naszych wydawnictw, sklepu internetowego i innych szaleństw, jakie może niebawem będą nas zajmować. Oczywiście zaraz po wakacjach przygniotła nas taka ilość spraw związanych z nowymi płytami, że musieliście czekać aż do teraz na podsumowanie ankiety, ogłoszenie jej wyników i – na co większość z Was czeka – […]

Artykuł Ankieta GAD Records – wyniki (czyli: lepiej późno niż wcale) pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
W wakacje poprosiliśmy Was o wypełnienie ankiety dotyczącej naszych wydawnictw, sklepu internetowego i innych szaleństw, jakie może niebawem będą nas zajmować. Oczywiście zaraz po wakacjach przygniotła nas taka ilość spraw związanych z nowymi płytami, że musieliście czekać aż do teraz na podsumowanie ankiety, ogłoszenie jej wyników i – na co większość z Was czeka – wylosowanie zwycięzców bonów do naszego sklepu internetowego.

W ankiecie wzięło udział 230 osób – Wasze odpowiedzi były nierzadko bardzo, bardzo wyczerpujące i wiele dla nas znaczą. Wszystkie marzenia płytowe i oczekiwania co do formuły naszego sklepu zostały odnotowane i będą realizowane.

Część I: Wydawnictwa GAD Records

Najwięcej słuchacie jazzu (68%), rocka (67%), ale też muzyki filmowej i ilustracyjnej (51%), elektroniki (51%) oraz funku i soulu (44%). W rubryce inne wpisywaliście bardzo różnorodne gatunki – najczęściej pojawiał się blues i metal, ale też polski bigbit, folk czy muzyka średniowiecza!

Pytaliśmy też o to, czy powinniśmy sięgać po muzykę z innych krajów – kilku z Was wyraźnie zaznaczyła, że powinniśmy się skupić wyłącznie na Polsce, ale aż 70% ankietowanych stwierdziło, że czeka na muzykę z innych krajów byłego bloku wschodniego. Mniej osób spodziewa się muzyki z zachodniej Europy czy USA – i takiej z logiem GAD nie będzie (ale będzie z logiem Chickadisc).

Mimo boomu na winyle, o którym wciąż tak wokół głośno – 90% z Was deklaruje, że kupuje płyty CD. Czarnymi krążkami interesuje się 54% ankietowanych (i dlatego będzie ich w naszej ofercie więcej), a plikami komputerowymi wysokiej jakości 9%.

Najbardziej czekacie na nagrania takich artystów, jak Henryk Debich, Piotr Figiel, Mikołaj Hertel, Andrzej Korzyński, Jerzy Milian, SBB czy Czesław Niemen. Wśród wymarzonych reedycji najczęściej przewijają się nagrania polskich orkiestr i zespołów rozrywkowych z lat 70. („String Beat” Debicha, debiut orkiestry Miliana, debiut Piotra Figla), ale też reedycje Blue Effect, Omegi, Krystyny Prońko czy… Kazika. Możemy zdradzić że wśród wymienionych nazw i nazwisk jest kilka, nad którymi już pracujemy.

Co dla nas niezwykle miło – wiele osób napisało, że zdaje się na naszą intuicję i czekają na rzeczy nieznane, niepublikowane, unikatowe, wcześniej niedostępne. Obiecujemy – będziemy zaskakiwać dalej. Miejmy nadzieję, że pozytywnie!

Którą płytę GAD Records uważacie za najlepszą? Bezdyskusyjnie wygrywa „Sonda”, a za nią podążają: „07 zgłoś się” Włodzimierza Korcza, „Jumbo Jet” Arp Life, „Punkt styku” Show Bandu oraz „Zjednoczone Siły Natury” Mechu. Wśród pytań o najgorszą płytę przeważają kurtuazyjne „brak” lub „nie mam wszystkich”, ale kilka osób spośród Was wskazało… „07 zgłoś się” i Arp Life.

Część II: Sklep internetowy kultowenagrania.pl

Nasze płyty kupujecie przede wszystkim w naszym sklepie (choć wskazywaliście także Allegro, duże sieci handlowe, małe niezależne sklepy, a nawet Off Festival!). Dlatego chcemy przy okazji nadchodzącego odświeżenia sklepu dostosować go jak najmocniej do Waszych oczekiwań.

Najbardziej przeszkadza Wam w naszym sklepie brak możliwości korzystania z wysyłki Paczkomatami – to niebawem się zmieni. Pytacie także o więcej promocji, więcej płyt w dystrybucji – to będzie się na pewno rozwijało w przyszłym roku. Jednej osobie przeszkadza, że sklep jest w Sosnowcu, ale tego nie zamierzamy zmieniać.

Część III: Cała reszta

Poza płytami CD i winylami najbardziej chcielibyście w naszym katalogu zobaczyć muzyczne DVD (53,5%), koszulki (47,9%) oraz plakaty (30%). Wśród innych propozycji były (pojedyncze) głosy na breloki, smycze, slipmaty i książki.

Koszulki zapowiadaliśmy i wiemy, że do tej pory nie udało nam się z tego wywiązać. Obiecujemy zdecydowaną poprawę w 2017 roku – mamy już miejsce, z którym będziemy współpracować w tym zakresie, trwają rozmowy na temat praw autorskich do poszczególnych koszulek (bo – w odróżnieniu od większości internetowych sprzedawców handlujących każdym możliwym logotypem – chcemy, by wszystko było za zgodą artystów i właścicieli praw). Warto także dodać, że 57,8% z Was chce zapłacić więcej (60-65 zł) za koszulkę z wysokiej jakości bawełny.

Na koniec spytaliśmy Was o osobną wytwórnię w duchu działalności GAD Records, z podobnym podejściem do kwestii wydawniczych. 58% chciałaby, żeby taka firma wydawała polskie DVD – filmy, programu telewizyjne, dokumenty. 14,2% chciałoby label zajmujący się słowem mówionym – słuchowiskami, kabaretami etc., a 10,8% muzyką klasyczną. Proponowaliście także label wydający wyłącznie rzeczy na taśmach, label z polskim post-punkiem, albumy z fotografiami, a nawet audycje Tomka Beksińskiego.

Podsumowując

Dowiedzieliśmy się od Was bardzo dużo na temat Waszych oczekiwań, marzeń i zastrzeżeń – w naszym planie na 2017 roku postaramy się uwzględnić jak najwięcej z tego, co nam przekazaliście. Wśród wymarzonych płyt na jakie czekacie kilka osób trafiło w tytuły, które już w pierwszej połowie 2017 roku ukażą się na rynku!

Przyszłość zapowiada się ekscytująco i cieszymy się bardzo, że będziecie ją odkrywać razem z nami. Dziękujemy że jesteście
GAD-y

A na koniec to, na co czekają wszyscy – bony do sklepu wygrali:

  • Sebastian Chosiński
  • Piotr Najduch
  • Janusz Zagórski

Gratulujemy! Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

Artykuł Ankieta GAD Records – wyniki (czyli: lepiej późno niż wcale) pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/ankieta-gad-records-wyniki-czyli-lepiej-pozno-niz-wcale/feed 0
Gitarowe urodziny http://gadrecords.pl/news/gitarowe-urodziny http://gadrecords.pl/news/gitarowe-urodziny#comments Mon, 28 Nov 2016 10:03:41 +0000 http://gadrecords.pl/?p=6503 Wczoraj świętowaliśmy urodziny Jimiego Hendrixa, Daryla Stuermera oraz… Ryszarda Sygitowicza. W miniony czwartek były natomiast urodziny Wiesława Wilczkiewicza (w 2017 roku znowu pojawi się na jednej z naszych płyt – ale na razie cicho sza…). Z okazji tego zmasowanego ataku gitarowych świąt tylko dzisiaj, do północy – „Bez grawitacji” i „Fly Ensemble” w niższej cenie.

Artykuł Gitarowe urodziny pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
Wczoraj świętowaliśmy urodziny Jimiego Hendrixa, Daryla Stuermera oraz… Ryszarda Sygitowicza. W miniony czwartek były natomiast urodziny Wiesława Wilczkiewicza (w 2017 roku znowu pojawi się na jednej z naszych płyt – ale na razie cicho sza…). Z okazji tego zmasowanego ataku gitarowych świąt tylko dzisiaj, do północy – „Bez grawitacji” i „Fly Ensemble” w niższej cenie.

Artykuł Gitarowe urodziny pochodzi z serwisu GAD Records.

]]>
http://gadrecords.pl/news/gitarowe-urodziny/feed 0