Gramy dla Marka Ałaszewskiego!

8 listopada 2016
,
Gramy dla Marka

22 listopada w warszawskiej Stodole o godz. 19:00 rozpocznie się wyjątkowy koncert gwiazd polskiego rocka, z którego cały dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Marka Ałaszewskiego – kolegi, który doznał ciężkiego udaru mózgu.

Na scenie Stodoły wystąpią m.in.: Marek Bałata, Jan Borysewicz (Lady Pank), Leszek Cichoński, Krzysztof Cugowski (Budka Suflera), Olaf Deriglassow (Homo Twist), Dziki Chacewicz (Wild Pig), Wojciech Hoffman (Turbo), Lech Janerka, Tomasz Jaśkiewicz (Niemen), Mietek Jurecki (Budka Suflera), Jacek Kleyff, Klan, Dariusz Kozakiewicz (Perfect), Marian Lichtman (Trubadurzy), Tomek Lipiński (Tilt), Grzegorz Markowski (Perfect), Piotr Nalepa, Oldbreakout, Małgorzata Ostrowska, Marek Piekarczyk (TSA), Piotr Puławski (Polanie), Wojciech Ruciński, Ryszard Rynkowski, Sex Bomba, Józef Skrzek (SBB), Stanisław Soyka, Muniek Staszczyk (T.Love), Ryszard Sygitowicz (Perfect), Krzysztof Ścierański, Tipsy Train, Wojtek Waglewski (VooVoo), Tomasz Zeliszewski (Budka Suflera) i wielu innych.

Marek Ałaszewski z wykształcenia jest artystą malarzem, a z zamiłowania kompozytorem, gitarzystą, autorem tekstów piosenek i wokalistą. Już jako student warszawskiej ASP rozpoczął swoją działalność muzyczną – był wokalistą i gitarzystą w zespole Pesymiści i Bardowie. W 1969 roku założył legendarny zespół Klan, w którym grał, dla którego pisał teksty oraz komponował muzykę. Był też współtwórcą pierwszego w Polsce widowiska baletowo-rockowego pt. „Mrowisko”. Po rozpadzie grupy w 1971 roku skupił się na działalności plastycznej, choć nie rozstał się z muzyką. Klan reaktywował w 1991. Do niedawna występował i był aktywny jako kompozytor i malarz. Niestety w maju br. doznał ciężkiego udaru, przeszedł dwie skomplikowane operacje. Obecnie przechodzi rehabilitację, która wymaga dużych nakładów finansowych. Rok temu Marek Ałaszewski brał udział w koncercie na rzecz Marka Karewicza, a dziś sam potrzebuje wsparcia.

Organizator: Polska Fundacja Muzyczna i Klub Politechniki Warszawskiej „Stodoła”

18:00 – otwarcie klubu
19:00 – rozpoczęcie koncertu

Bilety – 100 PLN (miejsca siedzące) do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i online.

Gramy dla Marka