Kolędy Józefa Skrzeka na żywo!

14 grudnia 2016
,
Józef Skrzek, Renata Szybka, Władysław Gawroński i Edward Spyrka w studiu Radia Opole

Polskie Radio Opole zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Z okazji premiery płyty „Kolędy 81-82″, zawierającej pierwszy świąteczny album Józefa Skrzeka, oryginalnie planowany do wydania w czasie stanu wojennego, rozgłośnia w której ten wyjątkowy materiał powstał zaprasza na kolędowy recital Józefa Skrzeka i spotkanie z artystą na antenie radia!

Już w najbliższy piątek Józef Skrzek będzie głównym bohaterem wieczornych audycji Radia Opole. O godzinie 18:00 opowie na antenie radia o powstawaniu tego materiału i wspomnieniach, jakie wiążą się z pracą w studiu Radia Opole – spędził tam przecież potężną ilość godzin, zarówno z SBB, jak i solo (co dokumentują unikatowe, kolorowe zdjęcia z archiwum Radia Opole – do zobaczenia tutaj). Godzinę później, o 19:00, Józef Skrzek zagra wyjątkowy kolędowy recital z towarzyszeniem fortepianu i nieodłącznego Minimooga. Wejściówki na ten występ do zdobycia na antenie Radia Opole i ich Facebooku. Całość będzie także do słuchania przez Internet.

Przypomnijmy, że „Kolędy 81-82″ to znana muzyka w bardzo świeżej (także i dziś) odsłonie: Józef Skrzek jawi się tutaj jako multiinstrumentalista i wykorzystuje analogowe syntezatory Mooga, fortepian, organy piszczałkowe, ale też gitarę basową. Bywa bardzo tradycyjnie, ale bywa też kosmicznie!  Całość zremasterowano z oryginalnych taśm z archiwum Polskiego Radia Opole, a na okładce znalazło się zdjęcie Grażyny Rutowskiej z archiwów NAC. Premiera płyty miała miejsce 9 grudnia, a na krążku znalazło się dokładne odwzorowanie programu planowanego LP:

1. Dzisiaj w Betlejem
2. Ach ubogi w żłobie
3. Anioł pasterzom mówił
4. A wczora z wieczora
5. Bóg się rodzi
6. Narodził się Jezus
7. Cicha noc
8. Przybieżeli do Betlejem
9. Lulajże Jezuniu
10. Gdy się Chrystus rodzi
11. O gwiazdo betlejemska
12. Pójdźmy wszyscy do stajenki
13. Nie godniśmy Panie stanąć

Album do kupienia w sieci Empik, Saturn, Media Markt, dobrych sklepach muzycznych oraz bezpośrednio u nas.