Wiosną 1977 roku SBB nagrało w studiach Polskich Nagrań dwa albumy. Jednym była “Geira” (razem z Haliną Frąckowiak), drugim czwarty autorski longplay zespołu, “Ze słowem biegnę do ciebie”. Kilka miesięcy później Józef Skrzek zaczął na koncertach wykonywać fragmenty tematów z tego LP, zapowiadając niekiedy że płyta już zaraz, już niebawem będzie. To “już zaraz” przeciągnęło się ponad rok, bo polska fonografia tamtych czasów opóźnienia miała wpisane w swoją codzienność. Niestety, jeśli chodzi o płyty winylowe, czasami wciąż tak bywa.

Na szczęście nie był to rok, a nieco ponad miesiąc. Drugi album SBB, jaki stanowi część subskrypcji nagrań radiowych zespołu, miał się ukazać w pierwszych dniach wiosny. Dotarł do nas w ostatnich dniach kwietnia – nasza ulubiona tłocznia, obłożona ze wszystkich stron i pracująca na trzy zmiany poległa w okolicach Record Store Day i zwyczajnie nie zdążyła na czas. Z powodu takich sytuacji ostatnio staramy się winyle anonsować dopiero gdy mamy je fizycznie w rękach – w wypadku subskrypcji anonsowaliśmy ją dawno, więc niestety nie było jak. Przepraszamy za opóźnienie – nieco niżej piszemy co zamierzamy z tym zrobić na przyszłość.

Ale póki co – pakujemy “Porwanie Aldo Moro” dla wszystkich, którzy opłacili w ubiegłym roku subskrypcję. Na płycie przygody zespołu ze studia radiowego w Katowicach, z marca 1978 roku – krótkie, niezwykle kolorowe formy zrealizowane na zamówienie Polskiej Kroniki Filmowej plus absolutnie ponadczasowa i ważna suita, będąca podstawą wielu koncertów SBB w tamtym czasie: “Wiosenne chimery”. Plus okładka z kolejnym fotograficznym eksperymentem Wojciecha Zamecznika z lat 60.

Porwanie Aldo Moro

Co dalej? Mając na uwadze kreatywność naszej tłoczni, chcemy przygotować część trzecią i czwartą razem – zamiast jednej przesyłki w czerwcu i drugiej we wrześniu, będzie jedna z dwoma wydawnictwami, w okolicach lipca / sierpnia. Wrócimy do przesterowanych gitar, basów i długich, psychodelicznych suit. A do aktualnej przesyłki dokładamy w ramach przeprosin kod rabatowy do naszego sklepu. Fanom SBB powinien się dość szybko przydać.

Wszyscy Ci, którzy nie załapali się na subskrypcję, a chcieliby zdobyć “Porwanie Aldo Moro”, będą to mogli zrobić już od najbliższego poniedziałku, 6 maja. Płyta będzie dostępna w naszym sklepie on-line, będzie ją można także zdobyć na najbliższych koncertach SBB:

2 maja – Łódź, Plac Wolności
8 maja – Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury w ramach Vinyl Festival (wyprzedany!)
26 maja – Warszawa, Mała Warszawa – SBB + Wojciech Waglewski