Cztery winylowe krążki z studyjnymi nagraniami SBB z lat 70., które nigdy wcześniej nie ukazały się na tym nośniku. Część pierwsza serii, “Przebudzenie”, ukaże się na początku grudnia. Do końca listopada można jeszcze zamówić subskrypcję całej serii.

W latach 70. SBB zarejestrowało kilkanaście godzin muzyki z myślą o archiwach Polskiego Radia czy Polskiej Kroniki Filmowej. Choć większość z nich ukazała się po latach w różnych edycjach CD (często już niedostępnych), to nigdy nie było im dane zaistnieć na nośniku, do którego pasują najbardziej. Dlatego we współpracy z tym wyjątkowym rockowym triem prezentujemy cztery tak samo wyjątkowe płyty. Staranna selekcja materiału przyniosła cztery spójne tematycznie, brzmieniowo i stylistycznie krążki. Pierwszy z nich to „Przebudzenie” – nagrania z lat 1975-76 zrealizowane w studiu Polskiego Radia Katowice. SBB mroczne, agresywne, eksperymentalne i pełne pogłosów… Materiał został na nowo zremasterowany pod kątem płyty winylowej. Na okładce tej (i kolejnych płyt serii) unikatowe eksperymenty fotograficzne z archiwum Wojciecha Zamecznika.

SBB Radio SessionsPodsumowując:

  • Cztery płyty SBB z materiałem z lat 70., który nigdy wcześniej nie zaistniał na winylu.
  • Pierwszy tytuł, „Przebudzenie”, wyślemy do Was na początku grudnia 2018 roku. A kolejne w marcu, czerwcu i wrześniu 2019 roku.
  • Wraz z drugą (*) płytą wszyscy zamawiający komplet otrzymają gratisową torbę z logo SBB – nie tylko na winyle.
  • Nakład limitowany. Kto pierwszy – ten lepszy. Nieopłacone zamówienia anulujemy po tygodniu.

(*) – Torba miała dojechać do kupujących wraz z pierwszym tytułem, ale pojawi się z drugim. Z pierwszym (a także trzecim i czwartym) będą inne niespodzianki…

Wszystkie tytuły będą także dostępne osobno – choć bez gratisowych dodatków i nieco drożej niż w subskrypcji. Tą można zamawiać do końca listopada – dostępna zarówno w wersji kolorowej, jak i czarnej.

Poniżej tracklisty dwóch pierwszych części:

LP „Przebudzenie”
1. Marsz galerników
2. Pater
3. Przebudzenie
4. Na ten czas

LP „Porwanie Aldo Moro”
1. A.P.
2. Słodka Zosia
3. Rozwichrowana maszyna
4. Taniec Danusi
5. Dzień na giełdzie
6. Wiosenne chimery