Andrzej Korzyński komponował muzykę do tak kultowych filmów, jak „Człowiek z marmuru”, „Wielki Szu” czy „Akademia Pana Kleksa”. Jako jeden z pierwszych w Polsce wykorzystywał syntezatory i tworzył muzykę disco. Wymyślił postać Franka Kimono… Potrafi także niezwykle barwnie opowiadać o swojej twórczości, o czym będzie można się przekonać na 3 października w Chorzowie.

Tego dnia, o godzinie 19:00 w kompleksie Sztygarka zapraszamy na wieczór autorski Andrzeja Korzyńskiego. Głównym tematem spotkania będą najnowsze wydania ścieżek dźwiękowych z „Akademii Pana Kleksa” i „Wielkiego Szu” przygotowane przez wydawnictwo GAD Records, choć nie zabraknie wielu innych tematów. Będzie też okazja, by porozmawiać z artystą, zdobyć autografy oraz trudno osiągalne już wydawnictwa…

Godzinę przed spotkaniem, o 18:00, zostanie wyświetlony film dokumentalny o artyście, „Zagubiony Diament”, zrealizowany w 2015 roku. Zarówno na projekcję, jak i na spotkanie wstęp wolny.

Twórczość Andrzeja Korzyńskiego przeżywa drugą młodość. Jego nagraniami sprzed kilku dekad interesują się wydawnictwa z całego świata, a filmy z jego muzyką wciąż podbijają zagraniczne przeglądy filmowe. Nie było w Polsce drugiego tak wszechstronnego kompozytora muzyki filmowej, który łączyłby brzmienia orkiestry z zespołami rockowymi, syntezatorami i dyskotekowymi rytmami, dbając wciąż o wpadające w ucho melodie.