Legendarny koncert, prezentowany jeszcze w latach 70. na falach Polskiego Radia, powraca w zremasterowanej i znacznie poszerzonej wersji, zamykając dostępną historię szwedzkiej przygody SBB z 1975 roku. Najsłynniejsze polskie rockowe trio w najwyższej z możliwych form.

Trasa SBB po Szwecji w maju 1975 roku to jeden z przełomowych i wyjątkowych momentów w całej karierze zespołu. Kilkanaście krótkich, trwających średnio trzy kwadranse występów – każdego dnia z innym materiałem, innym pomysłem na całość. Improwizowany od początku do końca koncert w Karlstad od dekad uznawany jest za dzieło skończone i doskonałe. Teraz wraca, uzupełniony o dwa kolejne występy (w Kolbäck i Sundsvall), niedostępne wcześniej z oryginalnych taśm, w pełnej formie. To w sumie niemal dwie i pół godziny wyśmienitej, progresywnej muzyki pełnej brawurowych popisów solowych i niezliczonych zmian nastroju. Nie zabrakło też utworów, które przypominają, że SBB najpierw nazywało się Silesian Blues Band.

Całość w nowej szacie graficznej (stara była niedostępna ze względów licencyjnych, a ponadto… od lat drażniąca i nieadekwatna, wykorzystująca zdjęcie Józefa Skrzeka z czasów gry w Breakoutach…), zremasterowana z oryginalnych taśm z pomocą Andersa Oredsona, realizatora dźwięku z tej trasy i uzupełniona o książeczkę z unikatowymi zdjęciami Zenona Kellera.

Premiera płyty 30 marca, przedsprzedaż rusza 16 marca. Razem z “Karlstad 1975 plus” do sklepów wróci niedostępna dłuższy czas “Warszawa 1980”!

SBB - Karlstad 1975 plus