Za nami kolejne dwanaście miesięcy. Wyjątkowo intensywne jak na nas – w sumie przygotowaliśmy dla Was w ciągu 2019 roku 33 wydawnictwa!

Stylistycznie było bardzo różnorodnie: SBB i Klan zadbały o odpowiedni poziom rocka progresywnego, ZOO i Mech uzupełniły naszą kolekcję z lat 80., a Chorus & Disco Company, Halina Frąckowiak i Kram przypomniały o tym, jak bardzo lubimy easy listening i funk. Było kilka momentów wyjątkowych – wznowienie dwóch katalogowych płyt Piotra Figla (pierwszy raz na CD!), wydanie przygotowywanej od długiego czasu kompilacji “Ze szpulowca bigbitowca” oraz uruchomienie zupełnie nowego labelu, Duży Sęk, poświęconego polskiej rozrywce sprzed lat. Nie zabrakło też atrakcji dla fanów płyt winylowych – skończyliśmy radiową serię SBB, na czarnych (i kolorowych) krążkach powróciła także “Sonda” i – po długim oczekiwaniu – pojawił się “Wielki Szu”.

Dla nas to również rok przejściowy, czas pewnej reorganizacji i pracy (od maja jest z nami niezastąpiona Weronika, która dba o to, żeby Wasze zamówienia docierały na czas), i naszego planu wydawniczego na najbliższy czas. Fragmenty niektórych z nowych tytułów możecie posłuchać w naszym noworocznym miksie, ale to tylko drobny wyjątek z tego, co przygotowujemy. W 2020 roku planujemy m.in. hucznie uczcić 80. urodziny Andrzeja Korzyńskiego, powrócić do katalogu Jazz Q, rozwinąć temat polskiego jazzu oraz – a jakże – zrobić spory prezent fanom SBB.

O pierwszych wydawnictwach napiszemy już za kilka dni. A póki co – dziękujemy Wam serdecznie za miniony rok, za Wasze wsparcie, zakupy, dobre słowa i po prostu to, że jesteście. Idziemy dalej, do przodu. Jeszcze wiele zostało do odkrycia i utrwalenia.