Podczas tegorocznej edycji Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim Magda Miśka-Jackowska miała okazję rozmawiać z Henrykiem Kuźniakiem. Dźwiękowy zapis tej rozmowy już jest dostępny w jej podcaście „Score and the City”!

Jak pisze autorka na swoim fanpage’u: Nie miał być muzykiem, a muzykantem. Komponował dla Barańskiego, Królikiewicza, Machulskiego oczywiście. Przez pół wieku uczył reżyserów w łódzkiej szkole filmowej, jak słuchać, a nie tylko widzieć. Opowiedział mi o tym wszystkim – wspaniały Henryk Kuźniak. O „Vabanku” rzecz jasna też, a raczej o tym, jak muzyka zmieniła ten film. „To komedia, w której jest jednak parę trupów!” – żartował. Spotkaliśmy się na Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Henryk Kuźniak odbierał nagrodę za całokształt twórczości i gdzie Łukasz Maciejewski pięknie powiedział o nim: „Kompozytor, który kocha życie”. Ukradłam sobie to zdanie na tytuł naszej rozmowy. Posłuchajcie, jak można kochać życie. Szczególnie wtedy, gdy nie zawsze jest lekko.

Podcastu możecie posłuchać w Spotify, Apple albo – poniżej – na Youtube:

Podczas tegorocznego Grand Prix Komeda Henryk Kuźniak nie tylko otrzymał nagrodę za całokształt twórczości – ukazała się także z tej okazji wyjątkowa płyta, zawierająca nagrania z trzech filmów Andrzeja Barańskiego. „Kuźniak Scores Barański” dostępne jest w naszym sklepie.

Magda Miśka-Jackowska i Henryk Kuźniak