W tym miesiącu mamy dla Was cztery nowe tytuły na płytach CD i aż trzy wydawnictwa winylowe – wszystkie ukażą się 28 października

SBB – Live Cuts: Ostrava 2002 (2CD)

Jedna z najbardziej zaskakujących inkarnacji SBB, z Andrzejem Urnym zastępującym chorego Apostolisa Anthimosa. Powrót do rozbujanych, surowych i pełnych improwizacji źródeł śląskiego brzmienia.

KUP CD

SBB – Live Cuts: Enger 1977 (CD)

SBB przez kilka miesięcy w 1977 roku występowało jako duet. Koncert z niemieckiego Enger to jedyna i niepowtarzalna okazja do posłuchania regularnego, klubowego występu tego niecodziennego składu.

KUP CD

Henryk Kuźniak – „Anna” i wampir (CD)

Mistrz polskiej muzyki filmowej, znany m.in. z muzyki do obu części filmu „Vabank” czy „Seksmisji” w najbardziej bezkompromisowym wydaniu. „»Anna« i wampir” to mroczne poszukiwania w kręgach ambientu i industrialu. Fascynujące studium jak odmalować dźwiękiem mgłę. Na płycie oryginalna ścieżka dźwiękowa z 1981 roku plus współczesne postscriptum zrealizowane przez Henryka Kuźniaka w 2022 roku.

KUP CD

Rendez-Vous – Rendez-Vous (CD)

Gitarowa podróż w piosenkowe, niekiedy chłodne lata 80. Zremasterowana edycja debiutanckiego albumu grupy, która – choć porównywana do The Police czy Boston – zachwycała własnym, wypracowanym stylem i doskonałymi utworami. A na plaży… nam wciąż się marzy.

KUP CD

Hedone – Werk (LP)

„Werk” powraca niemal trzy dekady po nagraniu w zremasterowanej wersji. Kultowy debiut łódzkiej formacji, która zręcznie balansowała pomiędzy światem rocka a industrialu, tworząc jeden z najbardziej wyrazistych projektów w polskiej muzyce lat 90. minionego stulecia.

KUP CZARNY LPKUP KOLOR LP

Andrzej Korzyński – Kochaj albo rzuć (LP)

Amerykańska eskapada Kargula i Pawlaka, brawurowo zilustrowana przez Andrzeja Korzyńskiego z pomocą muzyków znanych m.in. z projektu Arp Life. Ponadczasowe kino, kolorowa muzyka i jeszcze jeden sukces aktorów, scenarzysty i reżysera. Trzeci raz – po „Samych swoich” i „Nie ma mocnych” rozbili bank. Choć Pawlak twierdził, że ja tylko pociągnął…

KUP CZARNY LPKUP KOLOR LP

Krzysztof Komeda Quintet – Live in Praha 1964 (2LP)

Niepublikowany wcześniej zapis występów Kwintetu Krzysztofa Komedy na pierwszym festiwalu jazzowym w Pradze w 1964 roku. Ważny, znaczący przystanek w jazzowej twórczości legendarnego pianisty i kompozytora ukazuje się na płycie ponad pół wieku po nagraniu. I wciąż zachwyca.

KUP CZARNY LPKUP KOLOR LP