We wrześniu mamy dla Was cztery nowe tytuły – wszystkie ukażą się 23 września.

Ogród Wyobraźni – 1979-1983 (4CD)

Zespół, który był jedną z sensacji polskiej sceny rockowej lat 80., choć muzycznie mocno tkwił w stylistyce poprzedniej dekady. Klasyczne, rockowe granie pełne progresywnych pomysłów, energetycznych riffów i zaskakujących zwrotów akcji. Teraz w kompleksowej, czteropłytowej edycji, zbierającej zachowane nagrania studyjne i koncertowe najważniejszego składu grupy.

KUP CD

Breakwater – Breakwater (CD)

Szczecińska formacja, która wprowadzała polski jazz-rock w lata 80., po czym… zniknęła. Zachowane studyjne ślady ich muzycznych przygód ukazują się po raz pierwszy na płycie, przypominając historię jednego z ciekawszych zespołów fusion, jakie pojawiła się na polskiej scenie.

KUP CD

Completorium – Purpurowa bossa (CD)

Gitarowe duo dowodzone przez Krzysztofa Wolińskiego pierwszy raz na CD. Nieśmiertelne standardy, porywające kompozycje lidera i… słodki saksofon Henryka Miśkiewicza. Nagrana w 1982 roku „Purpurowa bossa” powraca w definitywnej wersji, wzbogaconej o trzy nagrania dodatkowe.

KUP CD

Władysław Komendarek – Życie robotów (CD, MC)

W 1942 roku Isaac Asimov stworzył trzy prawa robotów. W 1990 roku Władysław Komendarek nagrał album inspirowany tą ideą. W 2022 zarejestrowany wówczas materiał wreszcie ukazuje się na płycie, wzbogacony o dwa dodatkowe nagrania. Wersja kasetowa limitowana do 100 sztuk!

KUP CDKUP MC