Odkrywanie zapomnianych nagrań radiowych czy pojedynczych sesji ma zawsze niepowtarzalny urok – podobnie jak układanie potem tych nagrań w nowe całości, które możemy Wam zaprezentować. Ale sięganie po kompletne, niewydane dotąd albumy – to jeszcze większa radość.

Wiosną zeszłego roku ukazała się „Rewolucja zielona” projektu Green Revolution, prowadzonego przez Wojciecha Konikiewicza, gdzie nawet mieliśmy do dyspozycji gotowy projekt okładki z końca lat 80. (i to fenomenalny). Jak się okazuje, archiwa artysty zdają się nie mieć dna – dlatego w ślad za drugim albumem Green Revolution idzie projekt Zielone Dzieci. Pod koniec lat 80. w Polsce zaczęło się pojawiać sporo produkcji kierowanych do młodszych odbiorców. Były to projekty bardzo różnorodne stylistycznie, o bardzo też różnej jakości muzycznej. Krzysztof Marzec z kolegami z dawnego zespołu Zoo akompaniował Fasolkom, Jacek Cygan organizował z pomocą TVP „Dyskotekę Pana Jacka”, Wojciech Waglewski wymyślił Małe Wu Wu, a Wojciech Konikiewicz wraz ze Sławomirem Gołaszewskim stworzyli Zielone Dzieci. Projekt, który znacznie wykraczał poza młodzieżowe ramy.

„Gdy szukasz drogi” zadebiutowało na Liście Przebojów Rozgłośni Harcerskiej w 1987 roku. W ślad za piosenką poszły kolejne, które złożyły się na cały album. Zamknięty i gotowy do produkcji w 1989 roku nie doczekał się wówczas wydania. Nadrabiamy tą zaległość, prezentując cały materiał plus wersje radiowe trzech utworów. Premiera wydawnictwa „Jeżeli chcesz tańczyć” 24 marca (zamawiać już można), a tego pierwszego utworu, który zaistniał w radiowym eterze 36 lat temu – możecie posłuchać już dziś: