W tym miesiącu mamy dla Was cztery nowe tytuły na CD, jeden winyl i jedną kasetę. Ponadto w formie repressów wracają Krzysztof Komeda (Live In Praha, na winylu) oraz debiut SBB (na CD). Premiera wszystkich tytułów 24 stycznia.

Poznańska Orkiestra Rozrywkowa PRiTV (CD)

Dyskotekowe rytmy, funkowe tematy i zaskakujące adaptacje muzyki klasycznej. Debiutancki album Poznańskiej Orkiestry Rozrywkowej PRiTV pod dyrekcją Zbigniewa Górnego to świadectwo czasu, w którym duże składy instrumentalne były ważnym elementem pejzażu polskiej muzyki rozrywkowej.

KUP CD

Jerzy Milian / Orkiestra Rozrywkowa PRiTV w Katowicach – Nemezja (CD)

Czwarta część serii płyt dokumentujących instrumentalne przygody Orkiestry Rozrywkowej PRiTV w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana to kolejna podróż do czasów wysmakowanych aranżacji i tanecznych rytmów. W programie soczysty funk, radosne disco oraz zaskakujące covery Bee Gees i Beatlesów.

KUP CD

SBB – Live Cuts: Sopot 1979 (2CD)

Magiczny wieczór w Operze Leśnej w Sopocie. To nie tylko progresywna podróż przez album „Follow My Dream”, ale przede wszystkim wzburzona fala improwizacji, w których znaczącą rolę odegrał gość specjalny zespołu, Andrzej Przybielski.

KUP CD

Krzysztof Duda – Ostinato (CD)

Długo wyczekiwana dokumentacja najwcześniejszych poszukiwań artystycznych Krzysztofa Dudy to podróż do świata funkowych brzmień Clavinetu, żywej sekcji rytmicznej i niezwykłej urody melodii. Trzynaście nagrań z lat 1980-83, w tym kultowa już piosenka „W stylu punk” zaśpiewana przez Jolantę Rados i kompozytora.

KUP CDKUP MC

SBB – Welcome (LP)

Drugi zachodni album SBB, nagrany oryginalnie w 1978 roku. Siedem krótszych, niezwykle różnorodnych kompozycji potwierdzających wielką inwencję legendarnego tria – rozpędzone, progresywne tematy i poruszające piosenki z pomysłem.

KUP CZARNY LPKUP KOLOR LP