U progu lata przygotowaliśmy dla Was obszerny i różnorodny zestaw wydawnictw. Od lat 60. po 90., od Polski po USA, od fusion po… Hawaje.

Dzisiaj ukazują się dwa nowe tytuły naszego sublabelu Chickadisc. “First Date” Paul Wertico Trio to niepublikowany wcześniej koncert autorskiego projektu tego doskonałego perkusisty, zarejestrowany w 1994 roku w Niemczech. Gitarowe, niezwykle gęste fusion – zdecydowanie nie tylko dla fanów perkusyjnych popisów muzyka znanego z Pat Metheny Group i naszego rodzimego SBB.

“Timecode” to trzeci album formacji Chandelier – wydany oryginalnie w 1997 roku, powraca w zremasterowanej formie. Podobnie jak w wypadku dwóch poprzednich tytułów (“Pure”, “Facing Gravity”), także temu albumowi towarzyszy dodatkowy CD, a na nim – unikatowe, niepublikowane wcześniej nagrania. Od demo z lat 80., poprzez kameralne wersje akustyczne po… najnowsze nagrania zespołu z 2018 roku, przygotowane specjalnie z myślą o tej płycie!

21 czerwca ukażą się trzy kolejne płyty CD w katalogu GAD Records. “Senne wędrówki” Klanu to reedycja jednego z naszych pierwszych wydawnictw, dawno niedostępnego. Zmieniła się nieco okładka, nowa książeczka uzupełnia się z wznowionym w maju “Mrowiskiem”, ale muzyka pozostała dokładnie ta sama – fascynujące, krótkie tematy zarejestrowane na zamówienie Polskiej Kroniki Filmowej to pasjonująca wycieczka w świat psychodelii, beatu i library music.

Grupa ZOO doczekała się w latach 80. tylko dwóch singli. Podsumowujemy działalność tej ciekawej, pop-rockowej formacji kompleksową antologią – “Ostatni remanent” to kilkanaście nagrań studyjnych, unikatowe rejestracje z prób zespołu oraz DVD z wszystkimi zachowanymi teledyskami i występami telewizyjnymi grupy. Pozycja obowiązkowa dla fana polskiej muzyki lat 80. oraz miłośników wszechstronnego talentu Stanisława Wenglorza, Roberta Janowskiego i Krzysztofa Marca.

“Księżyc na Tahiti” to płyta w naszym katalogu wyjątkowa. To album w sam raz na nadchodzące lato: gorące rytmy, hawajskie gitary, słodkie smyczki… Błyskotliwie zaaranżowany zestaw utworów, nagrany przez Marka Sewena w 1969 roku, to jedna z niewielu polskich płyt z tzw. lounge music. A jednocześnie jedna z najciekawszych – w hawajskiej oprawie znalazły się tutaj m.in. “Strangers in the Night” czy nawet indonezyjskie tematy ludowe! Do tego piękna, bajkowa okładka i magiczny numer 100 w naszym podstawowym katalogu!

Wszystkie wymienione tytuły można już zamawiać w naszym sklepie.

21 czerwca to także data premiery dwóch kolejnych płyt winylowych – na czarnych (i kolorowych) krążkach zaistnieją “Bez przesady” Jerzego Miliana (i Orkiestry Rozrywkowej PRiTV w Katowicach) oraz “Senne wędrówki” Klanu. Na początku przyszłego tygodnia rozsyłamy newsletter ze szczegółami (warto zaprenumerować!), niedługo później albumy pojawią się w naszym sklepie.

W lipcu i sierpniu będzie spokojniej (choć nie będziemy wyłącznie odpoczywać). Wrzesień zapowiada się za to intensywnie i kolorowo.