Wygląda na to, że w wyniku błędu czynnika ludzkiego jedno z nagrań na płycie z muzyką z „Czterech pancernych…” pojawiło się w wersji bez poprawionego jednego uskoku na taśmie. Mówiąc prostszym językiem: niżej podpisany pomieszał pliki, gdyż jest wyłącznie człowiekiem i to takim zwyczajnym. Już na siebie nakrzyczał i przeprasza za usterki.

Co takiego się stało? Oryginalna taśma z nagraniami kolejnych wersji „Ballady…” ma skazę, która spowodowała, że głos Fettinga podskakuje w sposób niespodziewany w 24 sekundzie tejże. W masteringu zostało to oczywiście poprawione, natomiast w finalnym układzie płyty zaplątał się po prostu nie ten plik co trzeba. Część tego prawdopodobnie nawet nie zauważy, ale my słyszymy i od razu reagujemy.

Takie sytuacje po prostu czasami się zdarzają. Wśród tych naszych 150 tytułów również już były. Na muzyce filmowej Zbigniewa Górnego jeden utwór jest gratisowo rozciągnięty o kilkanaście sekund, przez pomyłkę na płytę nie weszła wersja wyciszona. Na „People Meet…” Krzysztofa Komedy cały nakład wrócił do przepakowania dzień po odebraniu, gdy zauważyliśmy że kolorystyka grzbietu nie zgadza się z tym, co miało być i jest niezbyt czytelna (kilka osób zdążyło się załapać na ten unikatowy teraz misprint, którego nawet chyba my nie mamy w swoicm archiwum…). Wreszcie przy okazji pierwszego wydania „Jazzu nad Odrą 1975” SBB część nakładu radośnie przeskakiwała bez wiedzy słuchacza w końcówce „Z których krwi krew moja”. Płyty zainteresowanym wymieniliśmy i czym prędzej zmieniliśmy tłocznię.

W wypadku „Czterech pancernych i psa” rozwiązanie jest identyczne. Zapotrzebowanie na wymianę można zgłaszać już dziś mailem na kultowe@gadrecords.pl. Bardzo prosimy o podanie w temacie hasła „Pancerni wymiana”, co bardzo nam ułatwi odnalezienie tych wiadomości i zajęcie się nimi w odpowiedniej chwili. W treści prosimy o podanie adresu pocztowego i – ewentualnie – wszelakich innych informacji. Czy to wyrazów uznania, czy tylko wyrazów. Jeśli płytę kupowaliście u nas – nie potrzebujemy żadnego dowodu zakupu. Płyty-zamienniki będziemy wysyłać pod koniec stycznia.

Przepraszamy za usterki.