Po karnawałowych szaleństwach czas na powrót do świata muzyki ilustracyjnej. 25 stycznia ukażą się dwa kolejne tytuły w naszej filmowej serii. Tym razem sięgamy do archiwów Telewizji Polskiej oraz… NRD.

„Życie Kamila Kuranta”, czyli zapadająca w pamięć adaptacja prozy Zbigniewa Uniłowskiego, była jednym z ciekawszych polskich seriali telewizyjnych pierwszej połowy lat 80. To także jedno z najważniejszych osiągnięć w dorobku Wojciecha Głucha – teraz pierwszy raz dostępne w pełnym blasku, wprost z oryginalnych taśm. To muzyka kameralna, pełna liryzmu i ascetycznych, ale przekonujących pomysłów aranżacyjnych, wzbogacona o kilka doskonałych tematów adekwatnych do akcji serialu osadzonej w początku XX wieku. Materiał ukazuje się pierwszy raz na płycie, przygotowany na bazie oryginalnych taśm z sesji nagraniowych, jakie zachowały się w archiwum Telewizji Polskiej i zawiera – obok tematów znanych z serialu – motywy, które nie zostały do niego finalnie włączone.

Wojciech Głuch - Życie Kamila Kuranta

„Orwo Years. Music from movies by Celino Bleiweiss” to kolejny album z muzyką Andrzeja Korzyńskiego w katalogu GAD Records. Tym razem zapraszamy na fascynującą podróż do NRD, gdzie artysta tworzył m.in. muzykę do filmów Celino Bleiweissa. Nieznana dotąd poza Niemcami twórczość kompozytora to świadectwo jego niezwykłej wyobraźni. Liryczne smyczki, pop-rockowe tematy z gitarami, eksperymentalne syntezatory, plemienne bębny i stylizacje na muzykę dawną? To wszystko tu jest – w brawurowym wykonaniu muzyków związanych ze studiami DEFA, pod batutą Manfreda Rosenberha. Na płycie znalazły się ilustracje z telewizyjnych filmów „Die schwarze Mühle” (1975), „Absage an Viktoria” (1977), „Ich Will Nach Hause” (1980) oraz „Wilhelm Meister Teatralische Sendung” (1982). Całość została zremasterowana z oryginalnych taśm pochodzących z prywatnego archiwum kompozytora.

Premiera obu tytułów 25 stycznia.

Andrzej Korzyński - Orwo Years