W styczniu 2018 roku mieliśmy dla Was dwa tytuły pod karnawałowe szaleństwo: “Discofil” czeskiego projektu ORM oraz “Zielony dach” katowickiego Metrum. W nadchodzącym roku w naszym katalogu również nie zabraknie muzyki na ten specjalny czas!

Chorus & Disco Company to studyjny projekt, który powstał w 1978 roku z inicjatywy Andrzeja Januszko i Leszka Bogdanowicza. Zrealizowali dla Polskich Nagrań dwa albumy z instrumentalną, taneczną muzyką z pogranicza disco i easy listening (“Światła dyskoteki”, “Discoland”). Cztery dekady później materiał z obu krążków ukaże się na CD “Dolina diamentów. Antologia 1978”. Nagrania zremasterowano z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań. W wypadku debiutanckiego albumu – pojawią się w pełnych, niepublikowanych wcześniej wersjach bez sztucznych oklasków pomiędzy utworami! Całość uzupełni książeczka z kompletną historią projektu i reprodukcjami okładek płyt winylowych. Album ukazuje się w ramach współpracy Warner Music Poland i GAD Records, zapoczątkowanej tydzień temu mszą beatową “Pan przyjacielem moim”.

Chorus & Disco Company - Dolina diamentów. Antologia 1978

“Tropic” to drugi autorski album ORM i bez wątpienia najważniejsze dzieło w całej dyskografii tego praskiego projektu. To wciągająca podróż, w której dyskotekowe rytmy krzyżują się z orientalnymi impresjami syntezatorów, a balearyczne odloty z gitarowymi popisami rodem z płyt Camel! Podobnie jak w wypadku debiutanckiego albumu “Discofil”, tak i tutaj wszystko zachwyca starannymi aranżacjami i doskonałym feelingiem. I podobnie jak w wypadku debiutu, “Tropic” ukazuje się na CD po raz pierwszy, wzbogacony o kolejne nagrania singlowe.

Premiera obu tytułów 11 stycznia.

ORM - Tropic