6 grudnia ukaże się zremasterowana edycja albumu “Tasmania” zespołu Mech! Tajemnicza wycieczka po dzikich, nieodkrytych lądach powraca na płycie CD. Witamy wszystkich państwa w progach dalekiego państwa…

Wydana w 1983 roku „Tasmania” (oryginalnie zatytułowana „TASSmania”, ale cenzura za wczasu wyłapała aluzję do sowieckiej agencji prasowej) to najbardziej przystępne, bliskie piosenkowym formom wcielenie grupy Mech. Osiem utworów, wśród których znalazły się zarówno dynamiczne, energetyczne utwory („Brudna muzyka”, „Tasmania”), jak i ciekawie zaaranżowane chwile oddechu („W pajęczej sieci milczeń”). W programie płyty znalazł się także „Popłoch”, który pierwotnie miał pojawić się w filmie „Akademia Pana Kleksa” i nazywać się… „Marsz wilków”!

Oryginalny miks „Tasmanii” została zremasterowany z zachowanych taśm. Na płycie znalazła się także kompozycja „Samosierra”, zrealizowana przez Mech w 1984 roku oraz nowe, świeże i zaskakujące miksy części utworów, przygotowane w 2019 roku przez Roberta Millorda na podstawie jednej (jedynej) zachowanej taśmy-wielośladu z sesji do albumu. W książeczce historia powstawania płyty oraz zdjęcia Andrzeja Tyszko z okładkowej sesji.

Premiera 6 grudnia, ale już dzisiaj w internetowym radiu RockSerwis.FM o godzinie 19:00 będzie można posłuchać fragmentów tej zremasterowanej edycji oraz wywiadu z Robertem Millordem, który opowiada o historii zespołu i pracy nad wznowieniem. A wszystko w ramach zupełnie nowej inicjatywy: dostaliśmy od RockSerwis.FM zaproszenie, by co dwa miesiące pojawiać się na ich antenie z godzinną audycją poświęconą temu, co dzieje się w GAD Records. Dlatego dziś o 19:00 po raz pierwszy – przez 3600 sekund – GAD w wersji radiowej. Będzie przegląd tegorocznych, głównie rockowych nowości, ale przede wszystkim wspomniany wywiad i nowe/stare dźwięki grupy Mech.

Zapraszamy do słuchania!