GAD Records wydaje płyty z niepublikowanymi bądź dawno niedostępnymi nagraniami.

Pielęgnujemy pamięć o polskiej muzyce filmowej, jazzie, rocku czy muzyce elektronicznej. Ocalamy od zapomnienia i zniszczenia prywatne (i nie tylko) archiwa. Intensywnie współpracowaliśmy z Jerzym Milianem i Andrzejem Korzyńskim w ich ostatnich latach życia. Do dziś dbamy o dorobek i pamięć o tych wybitnych kompozytorach, bez których polski jazz i muzyka filmowa nie byłyby takie same. Współpracujemy także ściśle z polskimi (SBB) i czeskimi (Jazz Q) mistrzami rocka progresywnego i fusion, przypominając ich katalogowe albumy oraz wydając niepublikowane wcześniej nagrania.

Muzyka z obrazkami

Szczególne miejsce w naszym katalogu zajmuje muzyka ilustracyjna. W 2013 roku wydaliśmy album „Sonda”, zbierający nagrania wykorzystywane w popularnym programie telewizyjnym z lat 80. Album stał się sensacją na rynku wydawniczym i początkiem długiej przygody z muzyką pisaną pod obraz. Przypominamy kompletne ścieżki dźwiękowe z kultowych filmów i seriali. Przygotowujemy także serię płyt z nagraniami wykorzystywanymi w Polskiej Kronice Filmowej.

Liczy się jakość

Do każdego wydawnictwa podchodzimy z atencją i entuzjazmem. Szukamy najlepszej jakości materiałów źródłowych, przeczesując archiwa w kraju i za granicą. Materiał poddajemy starannemu masteringowi, uzupełniając go książeczką z unikatowymi zdjęciami, memorabiliami i esejami na temat artystów i ich twórczości. Każda płyta to osobna opowieść, którą chcemy przekazać w najpełniejszej i najlepszej formie. Nasze płyty trafiają w ręce słuchaczy wrażliwych na piękno na całym świecie. Dziękujemy Wam, że jesteście!

Pracujemy z najlepszymi

Współpracujemy regularnie z największymi archiwami i właścicielami nagrań w Polsce i poza jej granicami. Z pomocą Warner Music Poland sięgamy po unikatowe pozycje z katalogu Polskich Nagrań. Wykorzystujemy zasoby archiwów Polskiego Radia, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych czy Telewizji Polskiej. Wspólnie z Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu pielęgnujemy pamięć o produkcjach tamtejszej Wytwórni Filmów Fabularnych. Pamiętamy także o muzyce spoza Polski, pracując między innymi z czeskim Supraphonem i Českým rozhlasem.

Coraz szerzej

W 2008 roku rozpoczynaliśmy działalność od wydawania książek muzycznych. W 2010 roku założyliśmy i wydawaliśmy przez trzy lata kwartalnik „Lizard” (ukazuje się do dziś). Po tym czasie nasz profil niemal zupełnie zdominowały płyty. Dziś na nowo poszerzamy zakres działań, powracając do książek muzycznych i dbając o nasze dodatkowe labele: Chickadisc (odkrycia muzyczne spoza Polski i środkowej Europy), Duży Sęk (najlepsza polska rozrywka, satyra i kabarety) i New Sun (nagrania premierowe). Pod szyldem Bar Świat pojawiają się koszulki czy pocztówki.

Współpracujemy z...