Na październik przygotowaliśmy dla Was pięć nowych tytułów. I małą wyprzedaż.

Wracamy do porządkowania katalogu SBB. Po wznowieniach zagranicznych płyt i nowej edycji „Jerzyka” przyszedł czas na albumy nagrane dla Polskich Nagrań. Na pierwszy ogień (sformułowanie jak najbardziej zamierzone!) wspólnie z Warner Music Poland przygotowaliśmy nowe edycje „Nowego horyzontu” i „Ze słowem biegnę do ciebie”. Oba tytuły zostały zremasterowane na nowo z oryginalnych taśm i uzupełnione o nagrania dodatkowe i nowe książeczki. To dwa pasjonujące obrazki z zupełnie innych etapów w działalności grupy – „Nowy horyzont” prezentuje zespół pełen drapieżnej energii, przesterowanych gitar i jazzrockowych inspiracji, zaś „Ze słowem biegnę do ciebie” to apogeum progresywno-symfonicznych inklinacji Józefa Skrzeka, który – pozbawiony możliwości skorzystania z orkiestry – kreuje ją sam z pomocą syntezatorów. Ciąg dalszy na pewno nastąpi.

„Brzdęk!”, mówiąc językiem filmowców, to spin-off niezwykle wysoko ocenionej przez słuchaczy i dziennikarzy kompilacji „Ze szpulowca bigbitowca”. Znalazł się na niej utwór „Improwizacja spokojnego brzmienia” szczecińskiej grupy Pięć Smutnych Spojrzeń, który tak mocno czarował śpiewnymi gitarami w stylu The Shadows, że postanowiliśmy go przywołać raz jeszcze w otoczeniu 19 innych wykonawców, których fascynował instrumentalny, gitarowy bigbit. „Brzdęk!” sięga zarówno do archiwów Polskich Nagrań, przypominając ważne dla gatunku utwory Niebiesko-Czarnych, Czterech czy Tajfunów, jak i przepastnych archiwów Polskiego Radia i prywatnych zbiorów, które Michał Owczarek niestrudzenie przetrząsał w swojej radiowej audycji. To wreszcie płyta, która umili na pewno oczekiwanie tym, którzy wypatrują drugiej części „Szpulowca…” (będzie wiosną przyszłego roku).

Kolejne dwa tytuły mają swoje źródło w naszej wakacyjnej składance „Wędrujmy”. Przyszedł czas na lektury uzupełniające dla bardziej zaawansowanych. „Sennym świtem” Jerzego Grunwalda to jedna z najciekawszych folk-rockowych płyt, jakie ukazały się kiedykolwiek w Polsce. Zbiór przepięknych kompozycji, w których wielką rolę odgrywają kunsztowne aranżacje i doskonały akompaniament – pod szyldem En Face kryje się tu bowiem cała śląska Apokalipsa w swoim pierwszym składzie (Dudek, Radziejewski, Wilczek, Surzyn)! Nigdy dotąd ten album nie ukazał się na CD – tym bardziej nam miło, że możemy nadrobić tą zaległość. W wypadku Rodziny Pastora zaległości jest jeszcze więcej, bo po tej formacji została tylko mała płytka z czterema utworami (sygnowana nazwą Grupa Dominika – więcej o tych zawirowaniach z nazwą poczytacie w książeczce dołączonej do płyty). „Biegnijmy w słońce” to czternaście nagrań tej warszawskiej formacji – wszystko co tylko się zachowało w archiwach. Subtelne piosenki, wszech obecne gitary akustyczne, flety, harmonie wokalne – piękno w czystej postaci.

Premiera wszystkich tytułów jest planowana na 23 października. Przedsprzedaż (do dnia premiery taniej) już ruszyła w naszym sklepie.

Na koniec mała promocja – od dziś do końca niedzieli (4 października) w naszym sklepie wyprzedaż wybranych tytułów. Płyty CD po 5, 10 i 15 zł. Kto pierwszy ten lepszy!