Dziś swoją premierę mają trzy nowe tytuły w katalogu GAD Records.

W ślad za karnawałowymi propozycjami (ORM oraz Chorus & Disco Company) przyszedł czas na muzykę filmową i jazz. Wojciech Głuch, ceniony kompozytor i aranżer, od lat mieszkający w Szwecji, debiutuje u nas ścieżką dźwiękową z serialu „Życie Kamila Kuranta”. To muzyka kameralna, pełna lirycznych motywów akordeonu, skrzypiec czy klarnetu, rzadko wychodząca poza skromne, rozpisane na kilku instrumentów aranżacje. W kontrze do tych tematów stoją kompozycje o charakterze tanecznym – tanga czy foxtroty, utrzymane w stylistyce adekwatnej do czasu akcji serialu, czyli początku XX wieku. Całość układa się w spójną i wciągającą opowieść, która bez problemu broni się także bez obrazu.

„Orwo Years” Andrzeja Korzyńskiego, to album zbierający cztery ścieżki dźwiękowe zrealizowane przez kompozytora w NRD. Muzyka do telewizyjnych produkcji Celino Bleiweissa to klasyczny Korzyński – pełen melodyjnych tematów, ciekawie wykorzystanych syntezatorów, plemiennych bębnów i szeroko, śpiewnie brzmiącej sekcji smyczkowej. Wszystkie nagrania, pochodzące prosto z oryginalnych taśm z archiwum kompozytora, ukazują się na płycie po raz pierwszy. Jedynym wyjątkiem jest temat przewodni z filmu „Ich Will Nach Hause”, który w ubiegłym roku trafił na okolicznościową kompilację „W klubie disko”.

Nowości płytowe (styczeń 2019)

Do wrocławskiego jazzu (i w ogóle muzyki z Wrocławiem powiązanej na różne sposoby) mamy szczególny sentyment. Dlatego w ślad za Muzyczną Spółką Akcyjna 1111 czy Stalowym Bagażem zaglądamy do obszernego archiwum Wojciecha Konikiewicza, przedstawiając materiał o niezwykłej energii muzycznej. Free Funk Trio Wojciecha Konikiewicza, z Mieczysławem Jureckim na gitarze basowej i Jackiem Ratajczykiem na perkusji, istniało zaledwie kilka miesięcy, ale było ważnym punktem zwrotnym w karierze jego członków. „Live at Rura 1982” potwierdza to, przynosząc kompletny zapis występu projektu we wrocławskim klubie. Całość, choć niedoskonała technicznie (co odzwierciedlamy w cenie albumu), intryguje od strony muzycznej .

Wszystkie trzy tytuły mają dziś swoją sklepową premierę, można je także zamawiać w naszym sklepie internetowym. W lutym będzie nieco… spokojniej. Ale równie ciekawie.