Andrzej Zaucha – Dwa kroki w chmurach

GAD Records | GAD CD 202 | GAD LP 061

PREMIERA CD:  21.04.2023

PREMIERA LP: 28.04.2023

Nagrania mniej znane, ale nie mniej porywające. Fascynujące muzyczne przygody Andrzeja Zauchy z lat 80. zebrane na jednej płycie. Soul, funk, pop i niezwykła ekspresja w głosie jednego z najlepszych wokalistów w historii polskiej muzyki.

W latach 80. Andrzej Zaucha współpracował z wieloma kompozytorami, aranżerami i zespołami, a ówczesna fonografia zdecydowanie nie nadążała za jego aktywnością. W czasach eksplozji polskiego rocka Zaucha śpiewał z niezwykłym feelingiem piosenki osadzone mocno w świecie funku i soulu, każdą z nich okraszając niezwykłą wokalną ekspresją. „Dwa kroki w chmurach” zbierają te rozbujane, porywające nagrania. Są tutaj m.in. utwory wykonane z zespołem Extra Ball Jarosława Śmietany, doskonałe kompozycje Zbigniewa Maleckiego realizowane w studiu Polskiego Radia w Katowicach czy ślady współpracy z radiowymi orkiestrami Henryka Debicha i Jerzego Miliana. A także jeden z najpiękniejszych utworów nagranych z Jerzym Jarosławem Dobrzyńskim.

Kompilacja przygotowana z oryginalnych taśm i zremasterowana przez Andrzeja Poniatowskiego, uzupełniona o książeczkę z krótkimi szkicami na temat utworów i zdjęciem Macieja Dyląga.

1. Dom złej dziewczyny
2. Król bójek w dyskotece
3. Dwa kroki w chmurach
4. Smakować świat
5. Nieprzewidziane kłopoty Andrzeja Z.
6. Cacko-cud Hollywood
7. Nie takie mnie kochały
8. Czemu z góry nie wiadomo
9. Bar dla samotnych dam
10. Zanim zastukam do niebieskiej bramy

BONUS TRACKS
11. Póki masz nadzieję
12. Sny rockokowe

Andrzej Zaucha – voc

Koman Band (1, 8)
Extra Ball (2, 3)
Orkiestra Rozrywkowa PRiTV w Katowicach (4)
Zespół pod dyr. Stefana Sendeckiego (5, 6, 10)
Jerzy Jarosław Dobrzyński (7)
Orkiestra PRiTV w Łodzi (9)
Zespół instrumentalny Jerzego Cierpiałka (11, 12)