Bob Roy Orchestra – Disco-Flash

GAD Records | GAD CD 217

PREMIERA: 26.08.2022

Kontynuacja dyskotekowych przygód Leszka Bogdanowicza spod szyldu Chorus & Disco Company. Taneczne rytmy, nostalgiczne gitary i niepowtarzalny klimat dancingów na wczasach zorganizowanych przez FWP. Pierwszy raz na płycie CD!

Pod koniec lat 70. Leszek Bogdanowicz wspólnie z Andrzejem Januszką przygotowali projekt Chorus & Disco Company, który nagrał dla Polskich Nagrań dwa albumy („Światła dyskoteki”, „Discoland”) z instrumentalną, rozrywkową muzyką o tanecznym zabarwieniu. „Disco-Flash”, choć sygnowane jedynie pseudonimem Bogdanowicza, to logiczna kontynuacja tamtych pomysłów. Nagrany w 1980 roku materiał to osiem utworów, które na przemian pulsują dyskotekowymi rytmami oraz koją lirycznymi, sennymi tematami gitar i saksofonów. Magiczna, do dziś doskonale brzmiąca muzyka użytkowa sprzed czterech dekad.

„Disco-Flash” ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD, przygotowane w ścisłej współpracy Warner Music Poland i GAD Records. Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań i uzupełniony o trzy dodatkowe utwory zarejestrowane przez Bogdanowicza w Polskim Radiu.