Eden – Miasto szczęśliwych ludzi

GAD Records | GAD CD 114

PREMIERA: 28.02.2020

Rockowa uczta, pełne psychodelicznych gitar i zaskakujących melodii. A przy okazji – muzyka ilustrująca Polską Kronikę Filmową. Niepublikowany wcześniej, progresywny materiał warszawskiej formacji zarejestrowany w 1976 roku.

Jeśli ktoś pamięta zespół Eden, to za sprawą ciekawych piosenek z pogranicza country i folku, jakie od 1975 roku grupa lansowała na koncertach i w swoich nagraniach radiowych. Mało kto jednak wie, że zaczynali pod nazwą Motyw Blues, dwukrotnie wygrywając Mokotowską Jesień Muzyczną. W 1976 roku – już jako grupa Eden – nagrali dla Polskiej Kroniki Filmowej swój autorski materiał – w stricte rockowym, gitarowym składzie. Wciągające bez pamięci, rockowe kompozycje oparte o brzmienie gitary czerpią z najlepszych progresywnych i psychodelicznych wzorców, zachowując jednocześnie unikalny, indywidualny charakter. Podkreślają go ciekawe partie solowe fletu i liczne perkusyjne przeszkadzajki.

„Miasto szczęśliwych ludzi” ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD, zremasterowane z oryginalnych taśm. To kolejna – po „Sennych wędrówkach” Klanu, „Halo Wenus” Mateusza Święcickiego czy albumach Show Bandu – podróż do intrygującego archiwum polskiej muzyki ilustracyjnej z lat 70.

1. Eksperyment nr 1
2. Scherzo
3. Słoneczna polana
4. Dżungla
5. Sen
6. Małe inwencje
7. Wielka zabawa
8. Opowieści wiatru
9. Daleka podróż
10. Kłopoty z zegarami

BONUS TRACK
11. Rock and roll

Tadeusz Bajewski – gitara
Maciej Kubicki – gitara basowa
Wacław Laskowski / Wojciech Borkowski – perkusja
Krzysztof Leniak – flet