Hedone – Wstyd

New Sun | NEW SUN 004 CD

PREMIERA: 3.12.2021

„Wstyd” to trzeci, ostatni singiel z wydanego 31 grudnia 2020 roku albumu „2020” Hedone.

Hedone powróciło po piętnastu latach przerwy albumem zamykającym dziwny, nietypowy rok w dwunastu premierowych kompozycjach, które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i dziennikarzy. Wiosną 2021 roku „2020” ukazało się także na płycie winylowej, a całej kampanii promocyjnej towarzyszyło wydanie singli CD zawierających m.in. remiksy i niepublikowane nigdzie indziej nagrania. Po „What Dickens Says About Loneliness” i „Jak?” przyszedł czas na najbardziej rockową odsłonę Hedone: „Wstyd”, w którym gościnnie zaśpiewał Paweł „Guma” Gumola z legendarnej punkowej grupy Moskwa.

Na potrzeby singla zespół zarejestrował utwór od nowa, gdyż jak twierdzi lider i wokalista zespołu, Maciej Werk: było zbyt wolno. Teraz jest już idealnie, a na singlu – oprócz nowej, radiowej wersji utworu – znajdują się trzy remiksy utworu: dwa autorstwa Procesor Plus (projekt Fagota z 19 Wiosen) i Clicks (projekt członka zespołu Hedone – Wojtka Króla).

„Wstyd” to kolejne wydawnictwo labelu New Sun, który – z wsparciem produkcyjnego zaplecza GAD Records – udaje się na wyprawę w nieznane po nową, dobrą muzykę.

1. Wstyd feat. Guma (radio edit)
2. Wstyd feat. Guma (rmx 1)
3. Wstyd feat. Guma (rmx 2)
4. Wstyd feat. Guma (to był błąd remix by clicks)