Jazz Q – Hodokvas

GAD Records | GAD CD 198

PREMIERA: 18.03.2022

Najpiękniejsza fuzja nastrojów, kolorów i stylistyk. Czwarty pełnowymiarowy album Jazz Q to – zgodnie z tytułem – prawdziwa uczta dla fanów wielobarwnego fusion. Teraz w zremasterowanej wersji, wzbogaconej o dodatkowy krążek z niepublikowanymi w większości nagraniami.

Po mocno eksperymentalnym albumie „Zvěsti” lider zespołu, Martin Kratochvíl, stwierdził, że czas na większą dawkę luzu. Zmieniony skład zespołu brzmiał mocniej, bardziej rockowo niż dotychczas i doskonale sprawdzał się w czasie licznych tras koncertowych, jakie ściśle wypełniały kalendarz Jazz Q. Pomiędzy nimi muzycy znaleźli chwilę na zarejestrowanie udanego, zapadającego w pamięć albumu, w którym fascynacje dokonaniami Weather Report czy Gary’ego Burtona mieszają się z emocjonalnym bluesem i zauroczeniem twórczością Mahlera. Wszystko to oczywiście zręcznie zawieszono w połowie drogi między jazzem i rockiem, ubierając w niezwykle kolorowe brzmieniowe szaty – tutaj prym wiodło coraz obszerniejsze syntezatorowe instrumentarium lidera.

„Hodokvas” ukazuje się teraz w definitywnej, zremasterowanej formie, poszerzony o dodatkowy CD. Znalazły się na nim dwa utwory z singla z serii „Mini Jazz Klub”, zapis koncertowego występu w telewizyjnym programie „Hudební Studio M” oraz niepublikowana wcześniej muzyka z filmu tv „Paví král” i… z telewizyjnych reklam.