Józef Skrzek – Twój dom wschodzącego słońca

GAD Records | GAD CD 254

PREMIERA: 21.04.2023

Ważne piosenki, pobudzające wyobraźnię utwory instrumentalne i dużo syntezatorów. Kolorowa opowieść z początku lat 90., zarejestrowana w malowniczym Beskidzie Śląskim. Pierwszy raz dostępna jako osobne CD.

Wydany w 1993 roku tylko na kasecie magnetofonowej „Twój dom wschodzącego słońca” to głównie nastrojowe ballady i instrumentalne impresje, będące jednymi z najciekawszych w całej twórczości Józefa Skrzeka. To także druga studyjna (a pierwsza oficjalnie wydana) wersja pastorałki „Nie godniśmy Panie stanąć” i – ponad wszystko – dwa niezwykle ważne utwory w solowym dorobku artysty: „O ziemio – dzieciom Śląska” do słów Aliny Skrzek oraz tytułowa kompozycja do tekstu Juliana Mateja. Wszystko zanurzone w syntezatorowej mgle z nieodłącznym Minimoogiem w roli głównej!

„Twój dom wschodzącego słońca” ukazuje się pierwszy raz jako osobna płyta CD, w oryginalnym układzie utworów znanym z kasety, uzupełniona o pozostałe materiały z sesji nagraniowej. W książeczce szkic na temat powstawania materiału i teksty utworów.