Liliana Urbańska – Liliana

GAD Records | GAD CD 101

PREMIERA: 23.08.2019

Liliana Urbańska, wokalistka i flecistka znana z Grupy Organowej Krzysztofa Sadowskiego – prywatnie jego żona oraz mama Marii Sadowskiej, nagrała w latach 70. tylko jeden solowy album. Świat muzyki rozrywkowej i jazzu zderza się tutaj ze sobą, eksplodując funkiem, bossa novą, a nawet country!

Od końca lat 60. Liliana Urbańska prezentowała – zarówno na koncertach Grupy Organowej, festiwalach, jak i w nagraniach – lżejsze, piosenkowe oblicze. Utwory pisane głównie przez Krzysztofa Sadowskiego przyciągały uwagę ciekawymi melodiami i aranżacjami oraz doskonałymi tekstami uznanych poetów. Ciekawy, wyrazisty głos Urbańskiej doskonale uzupełnia się z kaskadami organów Hammonda i solówkami fletu – zaskakując siłą (funkowe „Kto dogoni wiatr”) oraz niezwykłym liryzmem („Cała jestem w twoich rękach” czy subtelna wokaliza z telewizyjnego filmu „Gonitwa”).

„Liliana” ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD, wzbogacona o nagrania z wcześniejszej o trzy lata małej płyty, tzw. czwórki. Książeczka, oprócz oryginalnej okładki, przynosi nowy tekst o płycie (z aktualnymi wypowiedziami artystki), zdjęcia oraz teksty wszystkich utworów.