Maciej Łyszkiewicz – Zawód Autor

GAD Records | GAD CD 221

PREMIERA: 26.08.2022

Niemal osiemdziesiąt minut doskonale zaaranżowanej muzyki, zagranej przez wyśmienitych instrumentalistów, a ponad wszystko pełnej pięknych, szerokich i ujmujących melodii. Maciej Łyszkiewicz, współtwórca sukcesu No Limits, Leszczy czy Łyczaczy, podsumowuje swoje dotychczasowe dokonania i przesyła dawkę pozytywnej energii. A wszystko w ramach nowej serii wydawniczej GAD Records: “Zawód Autor”.

Dwadzieścia utworów dokumentujących długą i bogatą drogę twórczą Macieja Łyszkiewicza. Słoneczne frazy inspirowane z jednej strony najlepszymi popowymi wzorcami z Zachodu, z drugiej zaś – latynoską wariacją na temat élan vital. To także kronika czujnego podążania za trendami (No Limits, Double Swing, Folklore), a potem zrywania z nimi i zanurzania się w głębokiej przeszłości (Leszcze, Iza & Latynoscy Brothers, Zespół z Ameryki). W programie płyty wiele niepublikowanych wcześniej utworów / wersji – w tym muzyka teatralna Leszczy i pierwsze radiowe sesje No Limits.

Album Macieja Łyszkiewicza otwiera nową serię wydawniczą GAD Records. Płyty sygnowane “Zawód Autor” będą prezentować dorobek najciekawszych kompozytorów na polskiej scenie – od lat 50. po czasy współczesne, od popu i rocka przez soul i jazz po elektronikę. To okazja, by przypomnieć wielkie przeboje i odkryć zapomniane perły, które w innej formule nie miałyby szansy na publikację. Kolejne tytuły – już w przygotowaniu.