Mech – Tasmania

GAD Records | GAD CD 112

PREMIERA: 29.11.2019

Tajemnicza wycieczka po dzikich, nieodkrytych lądach powraca na płycie CD. Osiem doskonałych, rockowych kompozycji – część także w nowych, zaskakujących miksach – brzmi wciąż świeżo i porywająco. Zespół Mech ponownie wita wszystkich państwa w progach dalekiego państwa.

Wydana w 1983 roku „Tasmania” (oryginalnie zatytułowana „TASSmania”, ale cenzura za wczasu wyłapała aluzję do sowieckiej agencji prasowej) to najbardziej przystępne, bliskie piosenkowym formom wcielenie grupy Mech. Osiem utworów, wśród których znalazły się zarówno dynamiczne, energetyczne utwory („Brudna muzyka”, „Tasmania”), jak i ciekawie zaaranżowane chwile oddechu („W pajęczej sieci milczeń”). W programie płyty znalazł się także „Popłoch”, który pierwotnie miał pojawić się w filmie „Akademia Pana Kleksa” i nazywać się… „Marsz wilków”!

Oryginalny miks „Tasmanii” została zremasterowany z zachowanych taśm. Na płycie znalazła się także kompozycja „Samosierra”, zrealizowana przez Mech w 1984 roku oraz nowe, świeże i zaskakujące miksy części utworów, przygotowane w 2019 roku przez Roberta Millorda na podstawie jednej (jedynej) zachowanej taśmy-wielośladu z sesji do albumu. W książeczce historia powstawania płyty oraz zdjęcia Andrzeja Tyszko z okładkowej sesji.

1. Tasmania
2. Spokojnie to minie
3. Popłoch
4. W pajęczej sieci milczeń
5. Elektryczna kokieteria
6. Brudna muzyka
7. Kołysanka dla nienarodzonego
8. Suahilli

BONUS TRACKS:

9. Samosierra
10. Introdukcja (miks 2019)
11. TASSmania (miks 2019)
12. Popłoch (miks 2019)
13. W pajęczej sieci milczeń (miks 2019)
14. Brudna muzyka (miks 2019)

Robert Millord – voc, keyb
Maciej Januszko – voc, bg
Janusz Łakomiec – g, voc
Andrzej Dylewski – dr, perc

W utworze „Samosierra” grają:
Maciej Januszko – voc, bg
Marcin „Samba” Otrębski – g
Janusz Łakomiec – g, voc
Marceli Latoszek – synth
Wiesław Gola – dr