Mikołaj Hertel – Epizod a

GAD Records | GAD CD 035

PREMIERA: 4.12.2015

Nawet jeśli nie znacie kompozytora, to znacie muzykę. Muzyka elektroniczna Mikołaja Hertla z lat 80., wykorzystywana m.in. w programach telewizyjnych „Sonda” i „Pieprz i wanilia”, doczekała się swojej edycji płytowej.

Mikołaj Hertel nigdy nie był niewolnikiem technologii. Absolwent warszawskiej PWSM nie skupiał się na technicznej stronie syntezatorów, przekładając zawsze ponad wszystko melodię, rytm i harmonię. To właśnie dlatego takie utwory jak „Światło w środku nocy”, „Róże w ogrodzie Roseto” czy „Wewnętrzny puls” po latach wyróżniają się mocno na tle pozostałych polskich el-muzyków tego czasu. To również zdecydowało o wielkiej popularności muzyki Mikołaja Hertla jako ilustracji programów radiowych czy telewizyjnych – większość tematów zebranych na płycie „Epizod A” przewijała się przez ekran niezwykle często. I większość z nich nie była wcześniej dostępna na żadnym nośniku.

Płyta „Epizod A” została zremasterowana z oryginalnych radiowych taśm. Wydanie uzupełnia książeczka, w której obok zdjęć i eseju o nagraniach znalazł się list od kompozytora do słuchaczy.

1. Wewnętrzny puls I
2. Światło w środku nocy
3. Każdym zmysłem, każdym nerwem
4. Epizod A
5. Róże w ogrodzie Rosetto
6. Rozmowa z ptakami
7. Człowiek, który chodził po falach
8. Płomienie świec
9. Przylot Okęcie 80
10. Wewnętrzny puls IV

Mikołaj Hertel – instrumenty klawiszowe
i goście