Udowadniali, że w Polsce może istnieć progresywny zespół na światowym poziomie. Jako pierwsi Polacy pojechali na festiwal Roskilde. W kraju potrafili grać nawet cztery koncerty dziennie w jednej sali, a i tak brakowało biletów dla wszystkich chętnych. W latach 70. SBB było rockową potęgą. Dzięki niepublikowanemu wcześniej koncertowi z 1975 roku można się przekonać, że legenda broni się także po latach.
Występ SBB na festiwalu „Jazz nad Odrą” w marcu 1975 roku był jedną z pierwszych prezentacji nowego, premierowego programu koncertowego, ogrywanego z powodzeniem przez kolejne dwanaście miesięcy. W formie jednej, długiej suity muzycy prezentowali m.in. fragmenty swojej drugiej (jeszcze niewydanej) i trzeciej (jeszcze nie nagranej) płyty, w tym swój największy przebój: „Z których krwi krew moja”. Z biegiem lat muzyka zespołu traciła agresywny, rockowy pazur, a niekończące się dialogi przesterowanej gitary i basu ustępowały miejsca coraz liczniejszym syntezatorom. W 1975 roku grupa osiągnęła idealną równowagę między tymi dwoma światami, przeplatając ogniste improwizacje z starannie przemyślanymi kompozycjami.
Zachowany w idealnym stanie materiał zremasterowano z oryginalnych, radiowych taśm. W książeczce znalazły się niepublikowane zdjęcia Tomasza Sikory, nadwornego fotografa SBB w latach 70. oraz krótki tekst na temat działalności zespołu w 1975 roku.
01. Pamięć w kamień wrasta
02. Fos
03. Szalony Grześ
04. Bass
05. Ku pamięci
06. Drums
07. Wolność z nami (I)
08. Z których krwi krew moja
09. Piano
10. Toczy się koło historii
11. Wolność z nami (II)
Józef Skrzek – voc, bg, hca, p, synth (Davolisint)
Apostolis Antymos – g
Jerzy Piotrowski – dr