SBB – Przebudzenie

GAD Records | GAD LP 017

PREMIERA: 14.12.2018

NAKŁAD LIMITOWANY – 250 SZTUK NA KOLOROWYM WINYLU! (*)

Nagrania radiowe SBB na winylu! Pierwszy z czterech wyjątkowych albumów, które ukażą się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Psychodeliczna podróż w głębokie lata 70.

W latach 70. SBB zarejestrowało kilkanaście godzin muzyki z myślą o archiwach Polskiego Radia czy Polskiej Kroniki Filmowej. Choć większość z nich ukazała się po latach w różnych edycjach CD (często już niedostępnych), to nigdy nie było im dane zaistnieć na nośniku, do którego pasują najbardziej. Dlatego we współpracy z tym wyjątkowym rockowym triem prezentujemy cztery tak samo wyjątkowe płyty. Staranna selekcja materiału przyniosła cztery spójne tematycznie, brzmieniowo i stylistycznie krążki. Pierwszy z nich to “Przebudzenie” – nagrania z lat 1975-76 zrealizowane w studiu Polskiego Radia Katowice. SBB mroczne, agresywne, eksperymentalne i pełne pogłosów…

Materiał został na nowo zremasterowany pod kątem płyty winylowej. Na okładce tej (i kolejnych płyt serii) unikatowe eksperymenty fotograficzne z archiwum Wojciecha Zamecznika.

(*) – większa część nakładu została już sprzedana w ramach (niedostępnej już) subskrypcji na całą serię – realna ilość dostępnych płyt jest mniejsza!

1. Marsz galerników
2. Pater
3. Przebudzenie
4. Na ten czas