Wiesław Wilczkiewicz – Fly Ensemble

GAD Records | GAD CD 038

PREMIERA: 5.02.2016

Gitarowy jazz spotyka easy listening! W Polsce! Na początku lat 80. Alex Band dostał intrantną ofertę wyjazdu do… cyrku. Nie wszyscy muzycy jednak chcieli akompaniować klaunom i słoniom, więc zajęli się na chwilę swoimi sprawami. I tak powstał Fly Ensemble, doskonały projekt, który proponował jazz… na miękko.

 Fly Ensemble to jazz zaaranżowany z najwyższa starannością, wygładzony i błyszczący do dzisiaj niezwykłym światłem. Wiesław Wilczkiewicz (Dżamble, Alex Band) zaproponował muzykę, która łączyła w sobie lekkość smyczkowego easy listening z latynoskim powabem i jazzowym nerwem. W latach 1981-83 muzycy nagrali szereg intrygujących kompozycji (w rejestracji niektórych udział wzięli doskonali goście – m.in. Krzesimir Dębski czy Zbigniew Wodecki), które ukazały się na płycie dopiero w 1999 roku i… tylko w USA. Teraz ten wyśmienity pre-smooth jazz pojawia się po raz pierwszy w Polsce. Wreszcie.

Materiał zremasterowany w Szwecji przez Andrzeja Poniatowskiego uzupełniła książeczka ze szkicem na temat zespołu i niepublikowanymi zdjęciami.

1. Number Two Woman
2. Rozmowa z diabłem
3. In Blue Eyes
4. Ruda Magda
5. Kasztanowi
6. Hi Fly
7. Varadero
8. Brass Key
9. Pawełek

Wiesław Wilczkiewicz – g, acg
Marek Walarowski – p, ep, vib

oraz m.in.
Krzesimir Dębski – viol
Marian Napieralski – tp, flh
Wojtek „Dino” Olszewski – keyb, moog
Jacek Pelc – dr
Krzysztof Przybyłowicz – dr, perc
Zbyszek Wodecki – viol, p, voc (III)