Władysław Komendarek – Życie robotów

GAD Records | GAD CD 224 | GAD MC 004

PREMIERA: 23.09.2022

W 1942 roku Isaac Asimov stworzył trzy prawa robotów. W 1990 roku Władysław Komendarek nagrał album inspirowany tą ideą. W 2022 zarejestrowany wówczas materiał wreszcie ukazuje się na płycie, wzbogacony o dwa dodatkowe nagrania.

Od momentu rozstania z zespołem Exodus Władysław Komendarek pozostaje do dnia dzisiejszego jednym z najbardziej płodnych i wszechstronnym twórców w świecie polskiej el-muzyki. Nic dziwnego, że poza doskonale znanymi utworami i wydanymi na przestrzeni lat albumami w jego prywatnym archiwum wciąż odnajdują się zaskakujące historie sprzed lat. Taką właśnie jest „Życie robotów”, muzyka przygotowana w 1990 roku z myślą o wydaniu na kasecie magnetofonowej. Do publikacji niestety nigdy nie doszło – aż do dnia dzisiejszego. To dwie rozbudowane suity, tak charakterystyczne dla Komendarka – pełne niespodziewanych zwrotów akcji, szaleńczych partii solowych i dziwnych sekwencji.

Materiał został zremasterowany z oryginalnej taśmy z archiwum kompozytora i uzupełniony o dwa dodatkowe utwory powstałe w tym samym okresie. W książeczce krótki szkic na temat powstawania nagrań. Oprócz wersji CD ukazuje się także limitowana do 100 sztuk kaseta magnetofonowa.