Zielone Dzieci – Jeżeli chcesz tańczyć

GAD Records | GAD CD 246

PREMIERA: 24.03.2023

Album z 1989 roku, zrealizowany przez muzyków skupionych wokół Green Revolution Wojciecha Konikiewicza. Rytmy prosto z Jamajki, jazzowe solówki i… piękne piosenki. Wreszcie na płycie.

Zrealizowany w 1989 roku materiał wpisywał się w ówczesny trend tworzenia wartościowej muzyki z myślą o młodszych odbiorcach. Wojciech Waglewski wraz z braćmi Pospieszalskimi przygotowali „Małe Wu Wu”, a Wojciech Konikiewicz, wsparty tekstami Sławomira Gołaszewskiego, wymyślił Zielone Dzieci. Jedna z nagranych wówczas piosenek, „Gdy szukasz drogi”, trafiła nawet wiosną 1987 roku na listę przebojów Rozgłośni Harcerskiej. Powodzenie piosenki pociągnęło za sobą dalsze nagrania. W ten sposób powstał kompletny album, który… trafił na archiwalną półkę zamiast do sklepów. To cztery piosenkowe formy osadzone na rytmach wprost z Jamajki (zaopatrzone w długie, hipnotyczne cody) i rozbudowane „Co było do opowiedzenia” z ciekawymi partiami solowymi i recytacją Gołaszewskiego.

Materiał został zremasterowany z oryginalnej analogowej taśmy-matki z archiwum Wojciecha Konikiewicza. W książeczce ozdobionej okładką Dariusza Śliwy teksty utworów i krótka notka o projekcie.

1. Jeżeli chcesz kłamać
2. Gdy szukasz drogi
3. Jesteś tym
4. Każdego dnia marzysz
5. Co było do odpowiedzenia

BONUS TRACKS
6. Jeżeli chcesz kłamać (radio edit)
7. Gdy szukasz drogi (radio edit)
8. Każdego dnia marzysz (radio edit)

Jorgos Skolias – voc (1, 2, 4)
Paweł Dudziński – voc (3)
Sławomir Gołaszewski – narr (5)
Michał Kulenty – ss, ts, cl
Krzysztof Szmigiero – g
Mieczysław Jurecki – bg, fretless
Wojciech Konikiewicz – synth, drum machine programming, bvoc (1), tenor & soprano recorder, perc
Teatr Performer: Paweł, Bożena, Michał, Anna, Kajo i Sambor Dudzińscy & Dariusz Śliwa
oraz Krewni i Znajomi Chmielowego Ludka.
Chmielowy Ludek – Paweł Dudziński