LP WYPRZEDANY / LP SOLD OUT

NAKŁAD LP LIMITOWANY: 500 SZTUK (150 KOLOR + 350 STANDARD) *

Funkowe rytmy, zwiewne bossa novy, orientalne eksperymenty i adaptacje przebojów Skaldów obok siebie? Katowicka Orkiestra Rozrywkowa PRiTV pod wodzą Jerzego Miliana nie narzucała sobie zbyt sztywnych ram…

Istniejąca w latach 1974-91 Orkiestra wyróżniała się na początku swojej działalności nietypowym składem instrumentalnym i doskonale brzmiącą grupą wokalną. Drobnym wycinkiem z ówczesnych sesji Orkiestry była wydana w 1975 roku płyta winylowa, dziś osiągająca astronomiczne ceny na internetowych aukcjach. „Pretekst” to rozwinięcie i uzupełnienie tego legendarnego wydawnictwa: niepublikowane w większości wcześniej utwory z tego samego okresu. Na płycie znalazły się m.in. urzekające tematy Witolda Ciechanowicza ( „Feretron”, znany z projektu „Fonoteka”), funkowe eksperymenty Jerzego Wilanowskiego i Zbyška Bittmara oraz zaskakujące opracowania utworów z repertuaru Skaldów i Czesława Niemena.

Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Radia Katowice. W książeczce obszerna historia pierwszych lat zespołu i niepublikowane wcześniej zdjęcia. Album ukazuje się na płycie winylowej oraz na CD (z czterema utworami dodatkowymi). Wydawnictwo jest częścią prawdziwego święta dla fanów Jerzego Miliana, obejmującego także premierę jego autobiografii „Wiem i powiem” i monograficzną wystawę w Muzeum w Chorzowie (październik 2017 – styczeń 2018).

1. Ćma
2. Sprzedaj mnie wiatrowi
3. Chyba warto zaryzykować (Pondering)
4. Dobranocka
5. Medytacje wiejskiego listonosza
6. Pretekst (Why Do You Say Goodbye)
7. Może się uda
8. Stary dzwonnik (Enjoy Yourself)
9. Nieznośna Ania
10. Jacku, czy ci nie żal
11. Feretron (Now or Never)
12. Wstawaj! Pójdziesz leżeć!
13. Czwarte podejście (Phase Out)
14. Od wschodu do zachodu słońca

Orkiestra Rozrywkowa PRiTV w Katowicach
dyr. / cond. Jerzy Milian & Piotr Kałużny

GAD LP 012
OUT: 27.10.2017
FILE UNDER: Easy Listening / Grooves
BARCODE: 5901549197822

* Kolorowy winyl w słonecznych kolorach. Powstała także edycja 100 sztuk na dwukolorowym, niebiesko-czerwonym winylu, zrealizowana dla Miasta Chorzów – nie jest dostępna w sprzedaży.