Dzisiaj nie o naszym wydawnictwie, ale o jednym z naszych najważniejszych artystów. Pamięć o Jerzym Milianie trwa. W jego rodzimym Poznaniu Maciej Fortuna robi wszystko, by o najważniejszym polskim wibrafoniście jazzowym nie zapomniano. 

W zeszłym roku w ramach projektu powstała edukacyjna aplikacja „Poznań Miliana” zawierająca utwory kompozytora, w formie podkładów muzycznych, które można dowolnie moderować pod względem tempa, natężenia dźwięku, oraz wyboru poszczególnych ścieżek audio. W tym roku pojawia się album zawierający współczesne interpretacje utworów Jerzego Miliana w odsłonie big-bandowej, a jego premiera łączy się z rocznicą działalności “nowej” Poznańskiej Piętnastki.

Maciej Fortuna: Jerzy Milian współtworzył formację i komponował dla Poznańskiej Piętnastki, ja zaś, decydując się na reaktywowanie zespołu i objęcie nad nim kierownictwa artystycznego, nie mogłem wręcz nie połączyć tych legend. Dlatego postanowiliśmy nagrać płytę, efekt ponad rocznej pracy zespołu, który tworzony dziś przez muzyków młodego pokolenia spotyka się na próbach, warsztatach i koncertach, by dać słuchaczom to, co swój pierwowzór: muzykę rozrywkową na najwyższym poziomie.

Wydawnictwo jest owocem wielu miesięcy pracy artystów związanych ze środowiskiem muzycznym Wielkopolski. Cotygodniowe próby i liczne koncerty a także warsztaty, które muzycy zespołu prowadzili dla lokalnych społeczności, przyniosły wymierny efekt w budowaniu unikalnego brzmienia orkiestry. W składzie Poznańskiej Piętnastki pojawiło się sześć instrumentów dętych, czworo wokalistów, rozbudowana sekcja rytmiczna i elektronika. To skład młody i dynamiczny, symbol witalności muzyki jazzowej i estradowej współczesnego Poznania.

Koncert premierowy zapowiadający płytę Jerzy Milian / Maciej Fortuna / Poznańska Piętnastka „Big Club Band” będzie miał miejsce 9 grudnia 2018 r. o godzinie 19:00 w Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19/21 w Poznaniu. Na wydarzenie wstęp wolny. Ponadto wszyscy goście otrzymają pamiątkowy egzemplarz albumu CD!

Projekt dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Szczegóły na stronie www.milian.poznan.pl

Poznan_Miliana_2018