Za nami dwa zdecydowanie spokojniejsze miesiące. Wydaliśmy dwupłytową, winylową edycję “Facing Gravity” zespołu Chandelier oraz wznowiliśmy na CD jedyny album Liliany Urbańskiej. Przed nami ekscytująca i obfitująca w niespodzianki i ciekawe wydawnictwa jesień. We wrześniu czeka na Was w sumie sześć nowych tytułów.

Pierwsze dwa to ostatnie dwie części radiowej, winylowej serii płyt SBB, które z przyczyn technicznych (nie grały jak należy, trzeba było matryce zrobić raz jeszcze) dotrą do nas z tłoczni ok. 20 września. Możliwe, że będzie to nieco wcześniej, a możliwe, że kilka dni później. Naciskamy, sprawdzamy i wiemy, że nasi czescy przyjaciele robią wszystko, by płyty były jak najszybciej. Czekamy na nie niecierpliwie, by jak najszybciej rozesłać subskrybującym. Tym bardziej, że cała reszta niespodzianek, która powinna znaleźć się w paczce oprócz winyli – jest już gotowa. Podobnie jak w wypadku części drugiej – przepraszamy za opóźnienie. I mają wrażenie, że myśląc, że subskrypcje nie są dla nas najszczęśliwsze, odkładamy je po zamknięciu tej serii SBB póki co na półkę. Oczywiście oba tytuły będą także dostępne osobno – poinformujemy o tym w osobnej wiadomości.

Wcześniej niż SBB, bo już 13 września, ukażą się dwa ponadczasowe i wyczekiwane od lat tytuły. To płyty, o których wydaniu marzyliśmy zakładając GAD Records, a co więcej – rozmawialiśmy nawet o tym z artystą, zanim zmarł nagle w grudniu 2011 roku. Piotr Figiel był niezwykle ważną postacią w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Jego twórczość – podobnie jak Jerzego Miliana czy Andrzeja Korzyńskiego – zasługuje na szersze przypomnienie. Zaczynamy od absolutnej klasyki: albumy “Piotr” i “Gdzieś, kiedyś” ukażą się na CD po raz pierwszy, zremasterowane z oryginalnych taśm i wzbogacone o nagrania dodatkowe – m.in. soundtrack z filmu telewizyjnego Agnieszki Holland “Coś za coś”.

27 września, zgodnie z wcześniejszą obietnicą, wracamy do “Mowy ptaków”. Andrzej Korzyński przygotował muzykę do najnowszego filmu Xawerego Żuławskiego (opartego na scenariuszu ojca, Andrzeja Żuławskiego), a my w samym środku lata wydaliśmy promocyjną wersję tego materiału – z myślą o festiwalu Nowe Horyzonty. Na koniec września zaprezentujemy to wydawnictwo w wersji pełnej, kolekcjonerskiej i poszerzonej o drugą płytę. Na ścieżce dźwiękowej “Mowy ptaków”, oprócz utworów premierowych, Korzyński sięgnął także do swojego bogatego archiwum, wyłuskując m.in. tematy przygotowane do innych filmów Andrzeja Żuławskiego, choć nigdy dotąd niewykorzystane. Na drugiej płycie zestawu sięgamy jeszcze głębiej – prezentując dźwiękową opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch Andrzejów (sięgającą aż do telewizyjnego filmu “Pavoncello” z lat 60.) oraz kompletny soundtrack z filmu “Kosmos”.

I jeszcze jedna nowość na koniec września: w ślad za wiosennym wznowieniem czeskiego albumu SBB sięgamy po kolejne wydawnictwo grupy, “Follow My Dream”. Nagrany w listopadzie 1977 roku materiał to jeden z najważniejszych albumów w historii zespołu. Takie utwory jak “Freedom with Us”, “Going Away” czy tytułowe “Follow My Dream” weszły do kanonu i do dziś powracają podczas występów tria. Dwie progresywne suity (oraz trzy nagrania bonusowe) zostały zremasterowane. “Follow My Dream” ukazuje się z nową książeczką, zawierającą tekst o powstawaniu albumu, zdjęcia oraz teksty utworów. Materiał trafi także po raz pierwszy do dystrybucji cyfrowej oraz – w nieco późniejszym terminie – powróci po latach na płycie winylowej.

A co w październiku i listopadzie? Muzyka filmowa, jazz, bigbit, elektronika i kilka dużych zaskoczeń.