Docierające co pewien czas zewsząd informacje o śmierci fizycznych płyt CD są mocno przesadzone, a opóźnienia i kolejki w tłoczniach najlepszym dowodem. Zaplanowane na 25 października premiery GAD Records pojawią się w sklepach 8 listopada. U nas – już są, można zamawiać. Mamy dla Was jazz, rock i bigbit.

“Stigma” to ósma już część serii Jerzy Milian Tapes – dokumentacja bardzo owocnych sesji z lipca 1970 roku, podczas których artysta nagrywał z orkiestrą Guntera Gollascha oraz free-jazzowym Studio 4. Porywające kompozycje z solowymi popisami kompozytora, nieznana wersja “Serial Rag” oraz tytułowy, trzecionurtowy utwór potwierdzają, że w tamtym czasie Jerzy Milian był u szczytu formy.

“Ze szpulowca bigbitowca” to fascynująca podróż do Polski lat 60. Z pomocą Michała Owczarka, który od kilku lat co niedzielę zabiera słuchaczy radiowej Trójki na krótkie wyprawy w tamte czasy, prezentujemy garażowy, brudny i zaskakujący bigbit. Zespoły, które doczekały się co najwyżej czwórek lub singli sąsiadują tutaj z takimi, których największym osiągnięciem była jedna emisja radiowa! Niesamowity dokument i żywa, nieskrępowana niczym energia. Plus bardzo obszerna książeczka z opowieściami o każdym z zespołów.

Kontynuujemy naszą serię definitywnych wznowień klasycznego katalogu SBB. Po czeskim albumie oraz “Follow My Dream” przyszedł czas na “Welcome”. Nowy master zachodniego wydania płyty plus nowa książeczka i esencjonalne nagrania dodatkowe (w tym Józef Skrzek komponujący “Why No Peace”!).

Wszystkie trzy tytuły będą dostępne w sklepach 8 listopada. U nas można już zamawiać – trochę taniej.